Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Viñales wint op Misano na val Bagnaia

Motorcoureur Viñales wint op Misano na val Bagnaia

MISANO (ANP) - Motorcoureur Maverick Viñales heeft de Grote Prijs van Emilia Romagna in de MotoGP op zijn naam geschreven. De Yamaha-coureur won de race op het circuit in Misano en pakte zijn eerste zege van het seizoen. Zijn landgenoot Joan Mir werd tweede. Pol Espargaro maakte het Spaanse podium compleet, omdat de Fransman Fabio Quartararo een tijdstraf kreeg.

De race op het circuit stond vooral in het begin bol van de incidenten. De Italiaan Valentino Rossi en de Zuid-Afrikaan Brad Binder gingen onderuit. De Italiaan Francesco Bagnaia nam met zijn Pramac de leiding over en bouwde gestaag zijn voorsprong uit. De Italiaan leek op weg naar zijn eerste zege in de MotoGP, maar ging met nog zeven ronden te gaan onderuit. Viñales profiteerde en pakte na twee tweede plaatsen zijn eerste zege in 2020.

Ducati-rijder Andrea Dovisiozo, die slechts als achtste eindigde, blijft aan de leiding in het WK. Hij heeft met 84 punten een punt meer dan Quartararo en Viñales. Mir volgt met 80 punten.

Stilgelegd

De Italiaan Enea Bastianini pakte de zege in de Moto2. De race werd aanvankelijk wegens de regen stilgelegd. In de ingekorte race bleef Bastianini zijn landgenoot Luca Marini en de Spanjaard Xavi Vierge voor. Bo Bendsneyder kwam er ook op Misano niet aan te pas. De Nederlandse coureur van NTS RW Racing finishte op de 22e plaats.

De Italiaan Romano Fenati won voor het eerst in de Moto3.

Meer uit Sport

Honkballers verliezen van Spanje en missen EK-finale

BRNO (ANP) - De Nederlandse honkballers zijn er niet in geslaagd de finale van het EK te bereiken. De ploeg van bondscoach Evert-Jan 't Hoen verspeelde in de halve eindstrijd tegen Spanje een voorsprong van 6-1 en verloor met 6-7.

7 uur geleden
Boksers Fury en Oesik gaan strijden om alle zwaargewichttitels

RIYAD (ANP) - Bokser Tyson Fury neemt het in Saudi-Arabië op een nader te bepalen datum op tegen de Oekraïner Oleksandr Oesik. De winnaar zal alle gordels in de zwaargewichtklassen in handen krijgen.

10 uur geleden
Judoka Korrel verdedigt zijn Europese titel in Montpellier

PAPENDAL (ANP) - Judoka Michael Korrel gaat zijn titel verdedigen in de klasse tot 100 kilogram op de EK in Montpellier. Hij is opgenomen in een selectie van zeven mannen en negen vrouwen voor de Europese titelstrijd, die van 3 tot en met 5 november in de Franse stad wordt gehouden.

12 uur geleden
Broch toch bij voorlopige handbalselectie voor WK

ARNHEM (ANP) - Handbalster Yvette Broch is opgenomen in de voorlopige WK-selectie voor het Nederlandse team. Daarmee lijkt een rentree tot de mogelijkheden te behoren. De 32-jarige Broch liet eerder weten nu niet beschikbaar te zijn voor Nederland.

13 uur geleden
Wereldkampioene Ferrand-Prévot past voor EK gravelfietsen

OUD-HEVERLEE (ANP) - Regerend wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot heeft zich afgemeld voor de EK gravelfietsen in het Belgische Oud-Heverlee. De 31-jarige Française heeft een coronabesmetting opgelopen.

14 uur geleden
Russische sporters mogen deelnemen aan Paralympische Spelen

PARIJS (ANP) - Russische sporters mogen volgend jaar deelnemen aan de Paralympische Spelen in Parijs. Het Internationaal Paralympisch Comité heeft gestemd tegen een volledig verbod op paralympische sporters uit het land.

16 uur geleden
Tsitsipas direct onderuit op tennistoernooi van Peking

PEKING (ANP) - Stefanos Tsitsipas is in de eerste ronde van het ATP-toernooi van Peking uitgeschakeld. De Griekse tennisser ging in twee sets onderuit tegen de Chileen Nicolas Jarry: 6-4 6-4.

17 uur geleden