Motorcoureur Veijer net naast podium van GP van Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als vierde geëindigd in de Grand Prix van Oostenrijk. De talentvolle Nederlander, uitkomend in de Moto3, vierde op de Red Bull Ring zijn beste prestatie van zijn debuutjaar in de lichtste WK-klasse.
Veijer stuntte zaterdag met de snelste tijd in de kwalificatie. Daardoor mocht de 18-jarige motorcoureur uit Staphorst voor het eerst vanaf pole starten. Hij trad in de voetsporen van Jurgen van den Goorbergh, die in 1999 als laatste Nederlander vanaf pole vertrok. Dat gebeurde in de toenmalige 500cc-klasse.
Veijer verloor direct na de start zijn leidende positie, maar verscheen twaalf ronden voor de finish weer aan kop van het deelnemersveld. Vervolgens reed hij in een kopgroep van vier coureurs en belandde hij net naast het podium. De zege ging naar de Turk Deniz Öncü. De Spanjaard Daniel Holgado eindigde als tweede, vlak voor de Japanner Ayumu Sasaki en Veijer.
Opvallend debuutjaar
"Het was een mooie race", concludeerde de Nederlander voor de microfoon van Ziggo Sport. "Ik reed de hele tijd in de kopgroep maar kwam niet verder dan die vierde plaats. In de laatste bocht probeerde ik het nog even, maar ik belandde net niet in een slipstream."
Veijer klom naar de twaalfde positie van het klassement voor het WK, dat nog steeds wordt aangevoerd door Holgado. De Nederlander beleeft een opvallend debuutjaar in de lichtste WK-klasse. Hij eindigde als zevende in de TT van Assen en werd zesde in de Grote Prijs van Italië. Veijer reed twee weken geleden in de slotfase van de Grote Prijs van Groot-Brittannië zelfs even op de tweede plaats. Na een stuurfout moest hij genoegen nemen met de negende eindklassering.
Bo Bendsneyder eindigde als vijftiende in de Moto2. Dat leverde de nummer 18 van het klassement voor het WK 1 punt op. Zonta van den Goorbergh kwam ten val en finishte als 22e. De zege ging naar de Italiaan Celestino Vietti. De Spanjaard Pedro Acosta werd tweede en blijft de strijd om de wereldtitel leiden.
Meer uit Sport
WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
40 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
8 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
17 uur geleden