Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Veijer net naast podium van GP van Oostenrijk

Motorcoureur Veijer net naast podium van GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als vierde geëindigd in de Grand Prix van Oostenrijk. De talentvolle Nederlander, uitkomend in de Moto3, vierde op de Red Bull Ring zijn beste prestatie van zijn debuutjaar in de lichtste WK-klasse.

Veijer stuntte zaterdag met de snelste tijd in de kwalificatie. Daardoor mocht de 18-jarige motorcoureur uit Staphorst voor het eerst vanaf pole starten. Hij trad in de voetsporen van Jurgen van den Goorbergh, die in 1999 als laatste Nederlander vanaf pole vertrok. Dat gebeurde in de toenmalige 500cc-klasse.

Veijer verloor direct na de start zijn leidende positie, maar verscheen twaalf ronden voor de finish weer aan kop van het deelnemersveld. Vervolgens reed hij in een kopgroep van vier coureurs en belandde hij net naast het podium. De zege ging naar de Turk Deniz Öncü. De Spanjaard Daniel Holgado eindigde als tweede, vlak voor de Japanner Ayumu Sasaki en Veijer.

Opvallend debuutjaar

"Het was een mooie race", concludeerde de Nederlander voor de microfoon van Ziggo Sport. "Ik reed de hele tijd in de kopgroep maar kwam niet verder dan die vierde plaats. In de laatste bocht probeerde ik het nog even, maar ik belandde net niet in een slipstream."

Veijer klom naar de twaalfde positie van het klassement voor het WK, dat nog steeds wordt aangevoerd door Holgado. De Nederlander beleeft een opvallend debuutjaar in de lichtste WK-klasse. Hij eindigde als zevende in de TT van Assen en werd zesde in de Grote Prijs van Italië. Veijer reed twee weken geleden in de slotfase van de Grote Prijs van Groot-Brittannië zelfs even op de tweede plaats. Na een stuurfout moest hij genoegen nemen met de negende eindklassering.

Bo Bendsneyder eindigde als vijftiende in de Moto2. Dat leverde de nummer 18 van het klassement voor het WK 1 punt op. Zonta van den Goorbergh kwam ten val en finishte als 22e. De zege ging naar de Italiaan Celestino Vietti. De Spanjaard Pedro Acosta werd tweede en blijft de strijd om de wereldtitel leiden.

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

5 minuten geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

1 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

5 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

5 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

9 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

11 uur geleden