Motorcoureur Rossi mist GP Aragón door coronabesmetting
ALCAÑIZ (ANP) - Motorcoureur Valentino Rossi heeft positief getest op het coronavirus. De Italiaan van Yamaha heeft zich moeten afmelden voor de Grote Prijs van Aragón die komend weekeinde in die Spaanse regio wordt verreden. De 41-jarige Rossi betwijfelt ook of hij de week erna kan deelnemen aan de Teruel Grand Prix, die op hetzelfde circuit wordt verreden.
Negenvoudig wereldkampioen Rossi nam afgelopen weekeinde nog deel aan de GP van Frankrijk op het circuit van Le Mans.
"Helaas voelde ik me vanochtend niet goed. Mijn botten deden zeer en ik had lichte koorts. Ik heb meteen de dokter gebeld die me twee keer heeft getest", verklaarde Rossi. "De eerste snelle PCR-test gaf een negatief resultaat, net als dinsdag. Maar de tweede test, waarvan ik om 16.00 uur het resultaat kreeg, was positief. Ik ben zeer teleurgesteld dat ik de race in Aragón moet missen."
Moeilijk seizoen
Rossi, aan zijn laatste jaar bezig voor het fabrieksteam van Yamaha, had een moeilijk seizoen met onder meer drie opeenvolgende crashes waardoor 'De Dokter' slechts dertiende staat in de WK-stand. "Ik wil graag positief en optimistisch zijn, maar ik denk dat ook de tweede GP in Aragón een 'no-go' voor mij is. Het maakt me verdrietig want ik heb mijn best gedaan het protocol te volgen. En hoewel de test van dinsdag negatief was ben ik sinds mijn terugkeer uit Le Mans in quarantaine gebleven. Ik hoop dat ik me snel weer beter voel."
Rossi's absentie is een nieuwe tegenslag voor Yamaha dat in Le Mans al zes personen uit de technische staf moest missen na een positief testresultaat bij een medewerker.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
12 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
15 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
22 uur geleden