Motorcoureur Rossi kondigt afscheid van MotoGP aan
SALZBURG (ANP) - Valentino Rossi neemt aan het eind van het seizoen afscheid van de MotoGP, na een kwart eeuw racen op grand prix-niveau. De 42-jarige Italiaanse motorcoureur werd in zijn lange carrière negen keer wereldkampioen. "The Doctor", zoals hij zichzelf graag noemde, verzamelde zeven titels in de belangrijkste klasse. Daarmee was hij dé dominante MotoGP-rijder in het eerste decennium van de 21e eeuw.
De charismatische Rossi deed zijn aankondiging donderdag tijdens een speciale persconferentie op de Red Bull Ring in Oostenrijk, waar dit weekeinde de Grote Prijs van Stiermarken wordt gereden. "Helaas wordt dit mijn laatste halve seizoen als MotoGP-coureur. Het is een triest moment omdat het moeilijk is het te zeggen en te weten dat ik volgend jaar niet meer op een racemotor zit", aldus de Italiaan.
"Ik doe dit nu al zo'n 30 jaar. Volgend jaar ziet mijn leven er anders uit. Hoe dan ook, het was geweldig. Ik heb enorm genoten van deze heel lange reis. Het was een en al plezier", vervolgde Rossi, die momenteel rijdt voor Petronas Yamaha. Een groot succes is dat niet. De vorm van weleer is verdwenen en hij bivakkeert in de WK-stand op de anonieme 19e plaats. Tijdens de TT eind juni ging de veteraan onderuit.
115 grand prix-zeges
De coureur zei in de toekomst te willen overstappen van twee wielen naar vier. Hij testte ooit al eens voor Ferrari en had toen bij het Italiaanse glamourteam zelfs kunnen solliciteren naar een stoeltje in een Formule 1-bolide. Die tijd is voorbij, maar Rossi stapt ook graag in een rallywagen.
Rossi boekte in totaal 115 grand prix-zeges, de laatste in 2017 in Assen, tevens zijn tiende in Drenthe. Hij benaderde daarmee het record van zijn iconische landgenoot Giacomo Agostini, die 122 keer op het hoogste trede van het erepodium stond.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
20 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
21 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 dag geleden