Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Rossi kondigt afscheid van MotoGP aan

Motorcoureur Rossi kondigt afscheid van MotoGP aan

SALZBURG (ANP) - Valentino Rossi neemt aan het eind van het seizoen afscheid van de MotoGP, na een kwart eeuw racen op grand prix-niveau. De 42-jarige Italiaanse motorcoureur werd in zijn lange carrière negen keer wereldkampioen. "The Doctor", zoals hij zichzelf graag noemde, verzamelde zeven titels in de belangrijkste klasse. Daarmee was hij dé dominante MotoGP-rijder in het eerste decennium van de 21e eeuw.

De charismatische Rossi deed zijn aankondiging donderdag tijdens een speciale persconferentie op de Red Bull Ring in Oostenrijk, waar dit weekeinde de Grote Prijs van Stiermarken wordt gereden. "Helaas wordt dit mijn laatste halve seizoen als MotoGP-coureur. Het is een triest moment omdat het moeilijk is het te zeggen en te weten dat ik volgend jaar niet meer op een racemotor zit", aldus de Italiaan.

"Ik doe dit nu al zo'n 30 jaar. Volgend jaar ziet mijn leven er anders uit. Hoe dan ook, het was geweldig. Ik heb enorm genoten van deze heel lange reis. Het was een en al plezier", vervolgde Rossi, die momenteel rijdt voor Petronas Yamaha. Een groot succes is dat niet. De vorm van weleer is verdwenen en hij bivakkeert in de WK-stand op de anonieme 19e plaats. Tijdens de TT eind juni ging de veteraan onderuit.

115 grand prix-zeges

De coureur zei in de toekomst te willen overstappen van twee wielen naar vier. Hij testte ooit al eens voor Ferrari en had toen bij het Italiaanse glamourteam zelfs kunnen solliciteren naar een stoeltje in een Formule 1-bolide. Die tijd is voorbij, maar Rossi stapt ook graag in een rallywagen.

Rossi boekte in totaal 115 grand prix-zeges, de laatste in 2017 in Assen, tevens zijn tiende in Drenthe. Hij benaderde daarmee het record van zijn iconische landgenoot Giacomo Agostini, die 122 keer op het hoogste trede van het erepodium stond.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

41 minuten geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

3 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

6 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

16 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

21 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden