Motorcoureur Petrucci wint op nat Le Mans in MotoGP
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Danilo Petrucci heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Frankrijk op het natte circuit van Le Mans gewonnen. De 29-jarige coureur van Ducati wist in een regenrace vol valpartijen en incidenten overeind te blijven. Petrucci, die vorig jaar op Mugello zijn eerste overwinning in de MotoGP boekte, werd al de zevende verschillende racewinnaar dit seizoen in negen grands prix. Bij afwezigheid van de al maanden geblesseerde wereldkampioen Marc Márquez ligt de strijd volledig open in de koningsklasse.
De Spanjaard Alex Márquez, broertje van de afwezige wereldkampioen, rukte vanaf de achttiende startplaats op naar de tweede plek en behaalde zijn eerste podiumplaats. Zijn landgenoot Pol Espargaro (KTM) eindigde als derde.
Vlak voor de race trok een flinke regenbui over het circuit. De start werd uitgesteld en de race werd ingekort tot 26 rondes. WK-leider Fabio Quartararo vertrok vanaf poleposition, maar de Fransman moest de eerste plaats direct na de start afstaan. In eerste instantie aan Jack Miller, maar al snelde meldde Petrucci zich aan kop.
Technisch probleem
Achter hem gingen heel wat motorcoureurs op het natte asfalt onderuit. Zo gleed negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi (41) al in de eerste ronde van de baan. Miller kreeg acht rondes voor het einde te maken met een technisch probleem, terwijl hij op de tweede plaats lag. Alex Rins schoof daardoor op naar plek twee, maar de Spanjaard ging een ronde later onderuit.
Quartararo kwam als negende over de finish, maar behield wel de leiding in het WK-klassement. De Yamaha-coureur heeft tien punten voorsprong op de Spanjaard Joan Mir.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
53 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
16 uur geleden