Motorcoureur Petrucci wint op nat Le Mans in MotoGP
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Danilo Petrucci heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Frankrijk op het natte circuit van Le Mans gewonnen. De 29-jarige coureur van Ducati wist in een regenrace vol valpartijen en incidenten overeind te blijven. Petrucci, die vorig jaar op Mugello zijn eerste overwinning in de MotoGP boekte, werd al de zevende verschillende racewinnaar dit seizoen in negen grands prix. Bij afwezigheid van de al maanden geblesseerde wereldkampioen Marc Márquez ligt de strijd volledig open in de koningsklasse.
De Spanjaard Alex Márquez, broertje van de afwezige wereldkampioen, rukte vanaf de achttiende startplaats op naar de tweede plek en behaalde zijn eerste podiumplaats. Zijn landgenoot Pol Espargaro (KTM) eindigde als derde.
Vlak voor de race trok een flinke regenbui over het circuit. De start werd uitgesteld en de race werd ingekort tot 26 rondes. WK-leider Fabio Quartararo vertrok vanaf poleposition, maar de Fransman moest de eerste plaats direct na de start afstaan. In eerste instantie aan Jack Miller, maar al snelde meldde Petrucci zich aan kop.
Technisch probleem
Achter hem gingen heel wat motorcoureurs op het natte asfalt onderuit. Zo gleed negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi (41) al in de eerste ronde van de baan. Miller kreeg acht rondes voor het einde te maken met een technisch probleem, terwijl hij op de tweede plaats lag. Alex Rins schoof daardoor op naar plek twee, maar de Spanjaard ging een ronde later onderuit.
Quartararo kwam als negende over de finish, maar behield wel de leiding in het WK-klassement. De Yamaha-coureur heeft tien punten voorsprong op de Spanjaard Joan Mir.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
7 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
14 uur geleden