Motorcoureur Petrucci wint op nat Le Mans in MotoGP
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Danilo Petrucci heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Frankrijk op het natte circuit van Le Mans gewonnen. De 29-jarige coureur van Ducati wist in een regenrace vol valpartijen en incidenten overeind te blijven. Petrucci, die vorig jaar op Mugello zijn eerste overwinning in de MotoGP boekte, werd al de zevende verschillende racewinnaar dit seizoen in negen grands prix. Bij afwezigheid van de al maanden geblesseerde wereldkampioen Marc Márquez ligt de strijd volledig open in de koningsklasse.
De Spanjaard Alex Márquez, broertje van de afwezige wereldkampioen, rukte vanaf de achttiende startplaats op naar de tweede plek en behaalde zijn eerste podiumplaats. Zijn landgenoot Pol Espargaro (KTM) eindigde als derde.
Vlak voor de race trok een flinke regenbui over het circuit. De start werd uitgesteld en de race werd ingekort tot 26 rondes. WK-leider Fabio Quartararo vertrok vanaf poleposition, maar de Fransman moest de eerste plaats direct na de start afstaan. In eerste instantie aan Jack Miller, maar al snelde meldde Petrucci zich aan kop.
Technisch probleem
Achter hem gingen heel wat motorcoureurs op het natte asfalt onderuit. Zo gleed negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi (41) al in de eerste ronde van de baan. Miller kreeg acht rondes voor het einde te maken met een technisch probleem, terwijl hij op de tweede plaats lag. Alex Rins schoof daardoor op naar plek twee, maar de Spanjaard ging een ronde later onderuit.
Quartararo kwam als negende over de finish, maar behield wel de leiding in het WK-klassement. De Yamaha-coureur heeft tien punten voorsprong op de Spanjaard Joan Mir.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
2 uur geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
4 uur geleden