Motorcoureur Márquez is terug, maar slaat race over
JEREZ (ANP) - De Spaanse coureur Marc Márquez heeft het geprobeerd, maar hij moet de Grote Prijs van Andalusië toch overslaan. De achtvoudig wereldkampioen deed zaterdag wel mee aan de derde en vierde vrije training op het circuit van Jerez, waar hij zes dagen eerder bij een zware val nog zijn rechterbovenarm brak. Kort voor de kwalificatie meldde Márquez zich af.
De kopman van het fabrieksteam van Honda gaat ook niet proberen om vanaf de laatste startplek nog op jacht te gaan naar punten. Márquez slaat de tweede GP van het seizoen over, zo liet zijn team weten nadat de Spanjaard het circuit had verlaten.
Márquez, die al jarenlang de MotoGP domineert, brak afgelopen zondag in de openingsrace van het seizoen zijn arm. Hij onderging dinsdag een operatie in Barcelona. Alles wees erop dat hij de tweede race in een week tijd op het circuit van Jerez zou moeten missen, maar de Spanjaard kreeg donderdag van de artsen toch toestemming om mee te doen.
Pijn
Márquez sloeg de twee vrije trainingen van vrijdag over, om zijn gebroken arm nog wat rust te geven. Zaterdag ging Márquez wel de baan op voor de trainingen. Hij gaf in de eerste sessie 1,3 seconde toe op de snelste coureur, in de tweede sessie zat de Spanjaard binnen een seconde van de beste tijd. De pijn bleek echter te heftig om te gaan racen.
De Fransman Fabio Quartararo vertrekt net als vorige week van poleposition. De rijder uit het Petronas Yamaha-team van manager Wilco Zeelenberg zette in de kwalificatie met 1.37,007 de beste tijd neer. De Spanjaard Maverick Viñales dook daar in de laatste ronde nog onder, maar zijn tijd werd geschrapt omdat hij de 'track limits' had overschreden. Quartararo boekte vorige week vanaf pole zijn eerste zege in de MotoGP.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
45 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
19 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
20 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden