Motorcoureur Bezzecchi vanaf pole naar winst in MotoGP in India
GREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van India in de MotoGP gewonnen. De Italiaan, die vanaf pole vertrok, bleef de Spanjaard Jorge Martín en de Fransman Fabio Quartararo voor. Regerend wereldkampioen en WK-leider Francesco Bagnaia kwam in de veertiende ronde ten val en finishte niet.
"Het was zeker niet makkelijk vanwege de hitte en alles. Maar ik voelde me goed", zei Bezzecchi na afloop.
De Italiaan ging zaterdag buiten zijn schuld al in de eerste bocht onderuit in de sprintrace. Bezzecchi kroop wel weer op zijn motor en werd zelfs nog knap vijfde. "Na gisteren was ik echt gemotiveerd om terug te komen, want ook in die sprintrace had ik het beter kunnen doen. Ik wilde vandaag revanche nemen", zei Bezzecchi.
Afwezigheid Márquez
Bagnaia, die op 292 punten staat, ziet in de WK-tussenstand Martín naderen tot op dertien punten. Bezzecchi volgt nu op 44 punten.
De Spanjaard Alex Márquez moest de MotoGP-race laten schieten. Bij een crash in het eerste deel van de kwalificatie brak hij twee ribben en daarom mocht hij van de artsen zondag niet starten.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
21 uur geleden