Motorcoureur Bezzecchi vanaf pole naar winst in MotoGP in India
GREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van India in de MotoGP gewonnen. De Italiaan, die vanaf pole vertrok, bleef de Spanjaard Jorge Martín en de Fransman Fabio Quartararo voor. Regerend wereldkampioen en WK-leider Francesco Bagnaia kwam in de veertiende ronde ten val en finishte niet.
"Het was zeker niet makkelijk vanwege de hitte en alles. Maar ik voelde me goed", zei Bezzecchi na afloop.
De Italiaan ging zaterdag buiten zijn schuld al in de eerste bocht onderuit in de sprintrace. Bezzecchi kroop wel weer op zijn motor en werd zelfs nog knap vijfde. "Na gisteren was ik echt gemotiveerd om terug te komen, want ook in die sprintrace had ik het beter kunnen doen. Ik wilde vandaag revanche nemen", zei Bezzecchi.
Afwezigheid Márquez
Bagnaia, die op 292 punten staat, ziet in de WK-tussenstand Martín naderen tot op dertien punten. Bezzecchi volgt nu op 44 punten.
De Spanjaard Alex Márquez moest de MotoGP-race laten schieten. Bij een crash in het eerste deel van de kwalificatie brak hij twee ribben en daarom mocht hij van de artsen zondag niet starten.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
4 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
5 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
12 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden