Motorcoureur Bagnaia steviger aan kop na zege in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Francesco Bagnaia heeft de Grand Prix van Oostenrijk overtuigend gewonnen. De Italiaanse motorcoureur verstevigde zo de leiding in het WK-klassement van de MotoGP. De regerend wereldkampioen beleefde een heerlijk weekeinde, want hij was zaterdag ook al de snelste in de sprintrace op de Red Bull Ring.
Bagnaia is hard op weg naar titelprolongatie in de koningsklasse van de motorsport. Hij leidt het klassement voor het WK nu met 251 punten. Zijn voornaamste concurrent Jorge Martin bleef in Oostenrijk steken op de zevende plaats. De Spaanse nummer 2 van de strijd om de wereldtitel heeft nu 189 punten.
Brad Binder uit Zuid-Afrika finishte na 28 ronden als tweede, vlak voor de Italiaan Marco Bezzecchi.
Bagnaia vierde zijn vijfde zege van het seizoen. "Het leek misschien makkelijk", zei de Ducati-coureur vlak voor de huldiging. "Maar de omstandigheden waren heel zwaar, ook door de hitte. Ik ben blij met deze zege, dit is een fantastisch weekeinde voor ons."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden