Motorcoureur Bagnaia steviger aan kop na zege in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Francesco Bagnaia heeft de Grand Prix van Oostenrijk overtuigend gewonnen. De Italiaanse motorcoureur verstevigde zo de leiding in het WK-klassement van de MotoGP. De regerend wereldkampioen beleefde een heerlijk weekeinde, want hij was zaterdag ook al de snelste in de sprintrace op de Red Bull Ring.
Bagnaia is hard op weg naar titelprolongatie in de koningsklasse van de motorsport. Hij leidt het klassement voor het WK nu met 251 punten. Zijn voornaamste concurrent Jorge Martin bleef in Oostenrijk steken op de zevende plaats. De Spaanse nummer 2 van de strijd om de wereldtitel heeft nu 189 punten.
Brad Binder uit Zuid-Afrika finishte na 28 ronden als tweede, vlak voor de Italiaan Marco Bezzecchi.
Bagnaia vierde zijn vijfde zege van het seizoen. "Het leek misschien makkelijk", zei de Ducati-coureur vlak voor de huldiging. "Maar de omstandigheden waren heel zwaar, ook door de hitte. Ik ben blij met deze zege, dit is een fantastisch weekeinde voor ons."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.
14 uur geleden