Moskou: VS hoeven niet op concessies te rekenen bij topoverleg
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft duidelijk gemaakt dat het geen concessies zal doen tijdens het internationale topoverleg over de opgelopen spanning rond Oekraïne. "Dat is compleet uitgesloten", zei onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media.
Rusland overlegt de komende dagen onder meer met de VS en de NAVO, maar heeft al laten blijken daar weinig van te verwachten. "We zijn teleurgesteld door de signalen die de afgelopen dagen uit Washington en Brussel kwamen", zei Rjabkov, die naar verluidt zondagavond al om de tafel zit met de Amerikaanse onderminister Wendy Sherman.
De spanning tussen Rusland en het Westen is opgelopen door een Russische troepenopbouw bij de grens met Oekraïne. De VS en hun bondgenoten vrezen dat Moskou overweegt dat Oost-Europese land binnen te vallen. Rusland eist veiligheidsgaranties van het Westen, zoals de belofte dat Oekraïne nooit lid kan worden van de NAVO.
Ook in het Westen klinken pessimistische geluiden over de kans op een diplomatieke doorbraak. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken waarschuwde afgelopen week dat het lastig is om vooruitgang te boeken als constant escalatie dreigt en "een pistool tegen het hoofd van Oekraïne wordt gehouden".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.
33 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.
4 uur geleden