Moskou moet Oekraïens gasbedrijf miljarden betalen om inname Krim
DEN HAAG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland moet het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz 5 miljard dollar betalen omdat dat land na de annexatie van de Krim in 2014 onrechtmatig bezittingen van Naftogaz heeft afgepakt. Dat heeft het Permanent Hof van Arbitrage in Den Haag bepaald, meldt Naftogaz zelf in een verklaring. Volgens het Oekraïense bedrijf is de uitspraak "een belangrijke overwinning op energiegebied".
Als Rusland de schadevergoeding, die omgerekend neerkomt op ruim 4,5 miljard euro, niet betaalt kan Naftogaz maatregelen nemen. Het Oekraïense staatsbedrijf heeft dan het recht om buitenlandse bezittingen van Rusland of Russische staatsbedrijven over te nemen.
De beslissing van het Permanent Hof van Arbitrage komt volgens Naftogaz neer op de grootste schadevergoeding die is toegekend vanwege de Russische onteigening van eigendommen op de Krim. Het Permanent Hof van Arbitrage bestaat sinds 1899 en beslissingen van de instelling zijn bindend. Er is geen beroep mogelijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden