Moskou gaat in lockdown vanwege toename coronabesmettingen
MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou is begonnen aan zijn strengste lockdown in ruim een jaar. Het dagelijks leven wordt deels aan banden gelegd, omdat er steeds meer coronabesmettingen zijn en ziekenhuizen daardoor te maken hebben met een grote instroom aan coronapatiënten.
Tot zeker 7 november mogen alleen essentiële winkels als supermarkten en apotheken de deuren openen. Scholen en kinderdagverblijven zijn gesloten. Inwoners kunnen wel naar buiten, wat tijdens de lockdown in de zomer van 2020 niet mocht. De maatregelen komen kort voordat heel werkend Rusland vanaf 30 oktober een week op betaald verlof wordt gestuurd.
Het aantal besmettingen in Rusland stijgt sinds september en heeft geleid tot hoge sterftecijfers. Het ging donderdag met 1159 nieuwe coronasterfgevallen opnieuw om een dagrecord. Ook werden voor het eerst meer dan 40.000 nieuwe besmettingen binnen 24 uur gemeld. Bijna 8500 daarvan waren afkomstig uit Moskou. Ongeveer een op de drie Russen is volledig gevaccineerd tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
27 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
22 uur geleden