
Moskou en Kyiv beschuldigen elkaar van opblazen ammoniakpijplijn
TOGLIATTI/ODESA (ANP/RTR) - Een ammoniakpijplijn in Oekraïne is opgeblazen en de Russen en de Oekraïners beschuldigen de ander ervan achter de aanval te zitten. De pijplijn, die loopt tussen het Russische Togliatti en het Oekraïense Odesa, is niet meer in gebruik sinds de Russische invasie in het buurland, maar speelt een belangrijke rol in de onderhandelingen over een verlenging van de graandeal.
De Russen zijn al langer niet tevreden over de overeenkomst en willen dat de ammoniakpijplijn weer opengaat in ruil voor de export van Oekraïens graan over de Zwarte Zee. Dat lijkt er voorlopig niet in te zitten, nu de pijplijn in de regio Charkiv schade heeft opgelopen. Volgens een Kremlinwoordvoerder gaat het een tot drie maanden duren voordat de leiding hersteld is.
Moskou wijst op Oekraïense saboteurs als schuldigen voor de aanval en zegt dat er burgers gewond zijn geraakt. De Oekraïense gouverneur van Charkiv zei juist dat de Russen de pijplijn herhaaldelijk hadden beschoten. De vijanden beschuldigen elkaar ook al van het opblazen van de stuwdam bij Nova Kachovka en eerder rekenden ze elkaar explosies aan bij de Nord Stream-pijpleiding, bedoeld voor de export van Russisch gas naar Europa.
De Togliatti-Odesa-lijn is met bijna 2500 kilometer de langste ammoniakpijplijn ter wereld. Rusland is wereldwijd een van de grootste exporteurs van ammoniak, met name voor Azië en Afrika. Ammoniak is een belangrijke stof voor kunstmest.
Meer uit Buitenland
CUSCO (ANP/AFP) - De Peruaanse autoriteiten evacueren honderden toeristen uit de beroemde Inkaruïnes van Machu Picchu. Dinsdag zijn ongeveer 1550 toeristen geëvacueerd en er zitten er nog steeds negenhonderd vast. De historische plek op meer dan 2400 meter hoogte ligt geïsoleerd in de Andes. Een plaatselijke ruzie over de exploitatie van buslijnen heeft sinds maandag betogers op de been gebracht die spoorrails blokkeren van de trein die toeristen van en naar Aguas Calientes in de buurt van de voormalige Inkahoofdstad Machu Picchu brengt.
18 minuten geledenSEHNDE (ANP/AFP) - Christian Brückner, de hoofdverdachte in de verdwijningszaak van het Britse meisje Madeleine McCann, is vrijgelaten uit een Duitse gevangenis. Hij zat vast voor de verkrachting van een oudere vrouw in Portugal. Hij is niet veroordeeld in de zaak-McCann.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
11 uur geleden