Morgen opnieuw persconferentie: OMT adviseert korte lockdown
THOLEN - Het kabinet heeft een nieuwe coronapersconferentie aangekondigd. Morgenavond zullen demissionair minister president Mark Rutte en demissionair minister De Jonge Nederland opnieuw toespreken. Het Outbreak Management Team (OMT) denkt dat een korte lockdown verstandig is. Het kabinet moet hierover nog een besluit nemen.
Sinds 2 november geldt het risiconiveau ‘ernstig’ voor heel Nederland. Gisteren testten bijna 13.000 mensen positief op het virus. Eerder werd al bekend dat er vrijdag nieuwe coronarestricties zouden worden opgelegd, maar nu blijkt dat dit waarschijnlijk lockdown-achtige maatregelen gaan worden. Dat meldden bronnen vanochtend aan NOS. Het OMT zou een lockdown van twee weken adviseren.
Evenementen worden dan geschrapt, bioscopen en theaters zouden dicht moeten. De sluitingstijden voor de horeca en de groepsgrootte worden ook aangepast. Één lichtpuntje: scholen kunnen wel open blijven. Na de korte lockdown zouden mensen geen QR-code meer kunnen krijgen door te testen, de zogenaamde 2G-regel. Een QR-code kun je dan nog enkel krijgen na een vaccinatie of wanneer je onlangs corona hebt gehad.
Persconferentie
Of de maatregelen daadwerkelijk worden ingevoerd, is nog onduidelijk. Vandaag wordt er op het Catshuis nog overlegd. Wat de maatregelen inhouden, zal morgenavond bekend worden. De persconferentie begint om 19.00 uur.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
10 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
14 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
18 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden