Morgen opnieuw persconferentie: OMT adviseert korte lockdown
THOLEN - Het kabinet heeft een nieuwe coronapersconferentie aangekondigd. Morgenavond zullen demissionair minister president Mark Rutte en demissionair minister De Jonge Nederland opnieuw toespreken. Het Outbreak Management Team (OMT) denkt dat een korte lockdown verstandig is. Het kabinet moet hierover nog een besluit nemen.
Sinds 2 november geldt het risiconiveau ‘ernstig’ voor heel Nederland. Gisteren testten bijna 13.000 mensen positief op het virus. Eerder werd al bekend dat er vrijdag nieuwe coronarestricties zouden worden opgelegd, maar nu blijkt dat dit waarschijnlijk lockdown-achtige maatregelen gaan worden. Dat meldden bronnen vanochtend aan NOS. Het OMT zou een lockdown van twee weken adviseren.
Evenementen worden dan geschrapt, bioscopen en theaters zouden dicht moeten. De sluitingstijden voor de horeca en de groepsgrootte worden ook aangepast. Één lichtpuntje: scholen kunnen wel open blijven. Na de korte lockdown zouden mensen geen QR-code meer kunnen krijgen door te testen, de zogenaamde 2G-regel. Een QR-code kun je dan nog enkel krijgen na een vaccinatie of wanneer je onlangs corona hebt gehad.
Persconferentie
Of de maatregelen daadwerkelijk worden ingevoerd, is nog onduidelijk. Vandaag wordt er op het Catshuis nog overlegd. Wat de maatregelen inhouden, zal morgenavond bekend worden. De persconferentie begint om 19.00 uur.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.
1 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.
4 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Het jaar 2026 staat bij V.V. Vosmeer in het teken van feest; de Vosmeerse voetbalvereniging staat dit jaar uitgebreid stil bij haar 80-jarig bestaan. "Met meer dan 150 leden en nog steeds een toenemend ledenaantal in de afgelopen anderhalf jaar staan we er beter voor dan een aantal jaren geleden. Sportief gezien hebben we er sinds de oprichting in 1946 weleens beter voor gestaan, maar ook hier is een stijgende lijn in te zien. Dit jaar is ons damesteam kampioen geworden en dus gepromoveerd", zo vertelt voorzitter Aike Hommel. Op 3 juli beleeft het jubileumjaar zijn hoogtepunt met een wedstrijd tegen FC de Rebellen, clinics voor de jeugd en een afsluitende feestavond op sportpark De Vossenberg. Al meer dan 50 jaar de vertrouwde thuisbasis van de club.
11 uur geledenSCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
1 dag geledenZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
1 dag geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
2 dagen geleden