Morgen gaat Tholen naar de stembus: alles wat je moet weten over de verkiezingen
THOLEN - Morgen is het weer zover. Dan mogen alle Tholenaren van 18 jaar en ouder, weer naar de stembus. Zij mogen dan hun stem uitbrengen voor de provinciale staten en het waterschap. Maar wat houden deze verkiezingen precies in, staan er ook Tholenaren op de kieslijst en waar zijn de stembussen in de gemeente? Lees hier alles wat je moet weten over de aankomende verkiezingen.
Zeeland heeft 39 Statenleden. De meeste Statenleden hebben naast hun statenlidmaatschap een baan. Statenleden krijgen geen salaris, maar een vergoeding en tegemoetkoming in de kosten. De Statenleden zijn de volksvertegenwoordigers van de provincie. Zij bepalen het beleid van de provincie op de belangrijkste punten: denk hierbij aan bepalen of steden en dorpen kunnen uitbreiden en waar bedrijventerreinen en kantorenparken mogen worden aangelegd. En ook waar wegen, spoorwegen, scheepvaartverbindingen, industriegebieden, agrarische en natuurgebieden en recreatieve voorzieningen komen.
Bovendien hebben de leden van de Provinciale Staten direct invloed in Den Haag, zij kiezen namelijk de leden van de Eerste Kamer. De Eerste Kamer keurt goed of verwerpt wetsvoorstellen vanuit de Tweede Kamer en controleert daarnaast regering.
Elke vier jaar mag je stemmen op een kandidaat van een politieke partij die jou de komende vier jaar vertegenwoordigt in de Provinciale Staten. De gekozen leden van de Provinciale Staten zijn de volksvertegenwoordigers. Zij vormen het parlement van de provincie. Het aantal zetels in Provinciale Staten hangt af van het aantal inwoners van de provincie. De provincies met het minste aantal inwoners hebben 39 zetels in de Staten. Die met het meeste aantal inwoners 55.
Kandidaten Tholen
Aan de Provinciale Statenverkiezingen doen zestien partijen mee. Vier daarvan doen voor het eerst mee aan de Statenverkiezingen in Zeeland: BBB, JA21, BVNL en de Algemene Waterschapspartij (AWP). De gemeente Tholen is goed vertegenwoordigd in de kieslijst. Op de volgende Tholenaren kun je 15 maart stemmen: Nancy Raas-Tophoven (GroenLinks/PvdA),
Roy Zeilstra (GroenLinks/PvdA), Jan Heshof (GroenLinks/PvdA), Peter Krammer (SGP), Peter Hoek (SGP), Arjen Quist (SGP), Christiaan Cornet (SGP), Jan Lohuis (SGP), E.R.M. Contant (Forum voor Democratie), B. van der Steldt (Forum voor Democratie), Anton van Oost (VVD), Björn Schutz (VVD), Frank Hommel (VVD), Jaap Hage (ChristenUnie), Marcel Vercammen (ChristenUnie), Jorien Hage-Kalle (ChristenUnie), Kees van der Elst (ChristenUnie), Christa Nijzing (ChristenUnie), Corniel van Leeuwen (ChristenUnie), Arjen Breeman (ChristenUnie), Jolande Schot (SP), Frank Rodenburg (SP), Pieter Stols (SP), Corrie van der Horst (SP), Leander Oostdijk (SP), Agnes van den Burg (SP), Kees Slager (SP), Marlies Willeme (SP), Ad Schlögl (SP), Martijn Paape (SP), Geert Hogendoorn (JA21), Carolien Bierens (BBB), Peter Jan Fontijne (BBB), Ton van Nieuwenhuijzen (BBB), Chris Koopman (Partij voor Zeeland), Kees Koopman (Partij voor Zeeland), Anton Geluk (CDA).
Stemmen voor de provinciale staten en het waterschap kan bij één van de stembureaus in de gemeente. Waar deze stembureaus zijn is te vinden op https://www.tholen.nl/verkiezingen/stemmen-bij-een-stembureau.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
4 uur geledenZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
9 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
2 dagen geleden