
Moordverdachte: onschuldige man kreeg 30 jaar cel
DEN BOSCH (ANP) - De 31-jarige Sergio K., die dertig jaar cel kreeg voor zijn rol bij het doodschieten van Sven Prins in Brunssum, was helemaal niet aanwezig bij de gewelddadige schietpartij. Dat zei de man die levenslang kreeg, omdat hij de schutter zou zijn geweest, donderdag onder ede tijdens het hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch.
Prins werd in september 2015 bij een achtervolging met meerdere salvo’s uit een AK47 - een automatisch vuurwapen - doodgeschoten. Drie mannen uit Brunssum werden in 2018 veroordeeld. Schutter Jurandy T. kreeg levenslang. Medeverdachten Xionel B. en Sergio K. kregen dertig jaar cel.
T. had zich eerder bij de rechtbank op zijn zwijgrecht beroepen. Donderdag sprak hij wel. Hij vertelde dat hij samen met Xionel B. in een auto zat toen ze ineens werden beschoten. B. zou toen de achtervolging hebben ingezet. T. bekende dat hij enkele salvo’s afvuurde, maar uiteindelijk zou een vriend van B. op de bijrijdersstoel de fatale schoten hebben gelost. Die vriend was volgens T. echter iemand anders dan Sergio K. Een naam wilde T. niet noemen. K. zei zelf ook dat hij helemaal niet bij de schietpartij aanwezig was.
Gerechtigheid
In het Bossche Paleis van Justitie kwam het donderdag tot een emotionele uitbarsting van de partner van verdachte Sergio K. Nadat hij het woord had gekregen, barstte ze in huilen uit. "Ik wil gerechtigheid. Niet alleen zijn leven wordt verwoest, maar dat van zijn zoon ook." De verdachte zelf noemde een hele serie mensen die zouden weten dat hij onschuldig is. "Niemand durft iets te zeggen. Wij zijn niet mensen die praten. Maar het gaat niet om niks. Ik word gestraft, omdat ik niks kan zeggen."
T. had bij een undercoveragent wel de naam van K. genoemd, maar dat verhaal was deels bluf en grootspraak, zei hij donderdag. Ook B. zei dat het bluf was, toen hij tegen de undercoveragent zei dat hij bij de moord was betrokken. K. sprak niet met de undercover. Die laatste had zich voorgedaan als iemand die zware wapens wilde kopen bij de verdachten.
Drugscircuit
De moord op Sven Prins zou het trieste dieptepunt zijn van een al langer slepende ruzie in het Limburgse drugscircuit.
Donderdag werden de verdachten voor de laatste keer gehoord. De planning is dat justitie maandag met strafeisen komt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
7 uur geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
8 uur geleden