Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moordverdachte Iliass K. houdt als getuige zijn kaken op elkaar

Moordverdachte Iliass K. houdt als getuige zijn kaken op elkaar

AMSTERDAM (ANP) - Meervoudig moordverdachte Iliass K., volgens justitie de spil in een liquidatiebende, heeft maandag in een ingelast getuigenverhoor geweigerd vragen over zijn medeverdachten te beantwoorden. "Verschoningsrecht", klonk het in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp veelvuldig uit de mond van de 34-jarige K., tegen wie eerder een levenslange gevangenisstraf is geëist.

Volgens het OM was K. de centrale figuur in een moordbende die zou zijn voortgekomen uit de organisatie van de in 2014 zelf geliquideerde crimineel Gwnette Martha. K., die moordopdrachten zou hebben aangenomen en weggezet, is ervan beschuldigd in 2014 drie liquidaties te hebben aangestuurd en nog zeker twee moordopdrachten te hebben verstrekt die nooit zijn uitgevoerd.

Tot de slachtoffers van de bende behoorden de in februari 2014 in Zaandam doodgeschoten Alex Gillis en de 30-jarige Stefan Regalo Eggermont. De onschuldige huisvader uit Amsterdam werd in de zomer van 2014 vermoord toen hij thuiskwam na een avondje voetbal kijken. Het was de eerste liquidatie die als vergismoord de boeken inging. Eggermont reed in eenzelfde type auto als het beoogde doelwit, de inmiddels tot levenslang veroordeelde Omar L.

Advies

K., in 2018 opgepakt en sindsdien hardnekkig zwijgend, gaf vlak voor de zomer aan alsnog een boekje te willen opendoen over de misdrijven waarvan hij wordt verdacht en de vermeende rol die hij zou hebben vervuld binnen de moordbende. De officieren van justitie hadden toen al levenslang tegen hem geëist. K. legde hij bij de politie vervolgens een reeks belastende verklaringen af tegen een deel van de acht medeverdachten in de zaak. Daarbij zei hij onder meer "dat ik hun gezichten wil zien als ik ze aanwijs".

Over die verklaringen zou K. maandag aan de tand worden gevoeld, maar de vermeende moordmakelaar hield zijn kaken op elkaar. "Op advies van mijn advocaat", zei hij. "Het liefst houd ik me niet aan dat advies, maar ik ben geen advocaat en hij wel." De raadsman zei na afloop dat K. er "geen belang bij heeft" vragen te beantwoorden in de zaken van anderen. K. zei zelf dat hij later deze maand "zeker" vragen gaat beantwoorden. Hij wordt dan als verdachte gehoord in zijn eigen zaken.

Het proces, dat door K. maanden uitloopt, gaat volgende week verder. De uitspraak is in januari.

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

4 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

8 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

9 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

9 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

10 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

11 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

12 uur geleden