Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moordverdachte Iliass K. houdt als getuige zijn kaken op elkaar

Moordverdachte Iliass K. houdt als getuige zijn kaken op elkaar

AMSTERDAM (ANP) - Meervoudig moordverdachte Iliass K., volgens justitie de spil in een liquidatiebende, heeft maandag in een ingelast getuigenverhoor geweigerd vragen over zijn medeverdachten te beantwoorden. "Verschoningsrecht", klonk het in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp veelvuldig uit de mond van de 34-jarige K., tegen wie eerder een levenslange gevangenisstraf is geëist.

Volgens het OM was K. de centrale figuur in een moordbende die zou zijn voortgekomen uit de organisatie van de in 2014 zelf geliquideerde crimineel Gwnette Martha. K., die moordopdrachten zou hebben aangenomen en weggezet, is ervan beschuldigd in 2014 drie liquidaties te hebben aangestuurd en nog zeker twee moordopdrachten te hebben verstrekt die nooit zijn uitgevoerd.

Tot de slachtoffers van de bende behoorden de in februari 2014 in Zaandam doodgeschoten Alex Gillis en de 30-jarige Stefan Regalo Eggermont. De onschuldige huisvader uit Amsterdam werd in de zomer van 2014 vermoord toen hij thuiskwam na een avondje voetbal kijken. Het was de eerste liquidatie die als vergismoord de boeken inging. Eggermont reed in eenzelfde type auto als het beoogde doelwit, de inmiddels tot levenslang veroordeelde Omar L.

Advies

K., in 2018 opgepakt en sindsdien hardnekkig zwijgend, gaf vlak voor de zomer aan alsnog een boekje te willen opendoen over de misdrijven waarvan hij wordt verdacht en de vermeende rol die hij zou hebben vervuld binnen de moordbende. De officieren van justitie hadden toen al levenslang tegen hem geëist. K. legde hij bij de politie vervolgens een reeks belastende verklaringen af tegen een deel van de acht medeverdachten in de zaak. Daarbij zei hij onder meer "dat ik hun gezichten wil zien als ik ze aanwijs".

Over die verklaringen zou K. maandag aan de tand worden gevoeld, maar de vermeende moordmakelaar hield zijn kaken op elkaar. "Op advies van mijn advocaat", zei hij. "Het liefst houd ik me niet aan dat advies, maar ik ben geen advocaat en hij wel." De raadsman zei na afloop dat K. er "geen belang bij heeft" vragen te beantwoorden in de zaken van anderen. K. zei zelf dat hij later deze maand "zeker" vragen gaat beantwoorden. Hij wordt dan als verdachte gehoord in zijn eigen zaken.

Het proces, dat door K. maanden uitloopt, gaat volgende week verder. De uitspraak is in januari.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

11 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

12 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

12 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

12 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

13 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

13 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

13 uur geleden