Moordenaar Marianne Vaatstra komt na 12 jaar binnenkort vrij
WESTEREEN (ANP) - De moordenaar van Marianne Vaatstra komt "binnenkort" voorwaardelijk vrij na twaalf jaar in de gevangenis te hebben gezeten. Dat bevestigt Namens de Familie, die de familie Vaatstra bijstaat, na berichtgeving van De Telegraaf. Volgens de krant wordt Jasper S. op 16 november vrijgelaten, zij het met een gebiedsverbod voor heel Noord-Nederland. Ook zou de moordenaar halverwege dit jaar al met verlof zijn gegaan, aldus De Telegraaf.
"Wij zullen als familie nooit vrij zijn van ons verlies. Daarom voelt het veel te snel en oneerlijk. Door zijn daad zijn wij Marianne voor altijd kwijt. In al die jaren wordt het gemist niet minder, wij missen haar nog iedere dag", reageert de familie van Vaatstra op de aanstaande vrijlating.
Het gebiedsverbod geldt volgens De Telegraaf dus voor Friesland, Groningen en Drenthe voor de duur van vermoedelijk zes jaar. De krant meldt dat het gebiedsverbod een van de voorwaarden is voor het verlof en de vrijlating. De familie van Vaatstra en de burgemeesters van de gemeenten waar zij en S. woonden zouden in de zomer op de hoogte zijn gesteld.
Geen uitspraken
Het OM en de advocaat van S. Jan Vlug willen niks loslaten over de vrijlating en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) doet "geen uitspraken over individuele zaken".
Vaatstra werd in 1999 op 16-jarige leeftijd verkracht en vermoord in het Friese Veenklooster. Pas vele jaren later werd S. opgepakt door een groot DNA-onderzoek. Hiervoor gaf hij vrijwillig erfelijk materiaal af, hij wist dat familieleden dit ook zouden doen. S. bekende de moord en werd in 2013 veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf, maar komt dus binnenkort na twaalf jaar vrij.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
1 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.
4 uur geleden