Moordenaar Marianne Vaatstra komt na 12 jaar binnenkort vrij
WESTEREEN (ANP) - De moordenaar van Marianne Vaatstra komt "binnenkort" voorwaardelijk vrij na twaalf jaar in de gevangenis te hebben gezeten. Dat bevestigt Namens de Familie, die de familie Vaatstra bijstaat, na berichtgeving van De Telegraaf. Volgens de krant wordt Jasper S. op 16 november vrijgelaten, zij het met een gebiedsverbod voor heel Noord-Nederland. Ook zou de moordenaar halverwege dit jaar al met verlof zijn gegaan, aldus De Telegraaf.
"Wij zullen als familie nooit vrij zijn van ons verlies. Daarom voelt het veel te snel en oneerlijk. Door zijn daad zijn wij Marianne voor altijd kwijt. In al die jaren wordt het gemist niet minder, wij missen haar nog iedere dag", reageert de familie van Vaatstra op de aanstaande vrijlating.
Het gebiedsverbod geldt volgens De Telegraaf dus voor Friesland, Groningen en Drenthe voor de duur van vermoedelijk zes jaar. De krant meldt dat het gebiedsverbod een van de voorwaarden is voor het verlof en de vrijlating. De familie van Vaatstra en de burgemeesters van de gemeenten waar zij en S. woonden zouden in de zomer op de hoogte zijn gesteld.
Geen uitspraken
Het OM en de advocaat van S. Jan Vlug willen niks loslaten over de vrijlating en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) doet "geen uitspraken over individuele zaken".
Vaatstra werd in 1999 op 16-jarige leeftijd verkracht en vermoord in het Friese Veenklooster. Pas vele jaren later werd S. opgepakt door een groot DNA-onderzoek. Hiervoor gaf hij vrijwillig erfelijk materiaal af, hij wist dat familieleden dit ook zouden doen. S. bekende de moord en werd in 2013 veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf, maar komt dus binnenkort na twaalf jaar vrij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
53 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
10 uur geleden