Moordenaar Marianne Vaatstra komt na 12 jaar binnenkort vrij
WESTEREEN (ANP) - De moordenaar van Marianne Vaatstra komt "binnenkort" voorwaardelijk vrij na twaalf jaar in de gevangenis te hebben gezeten. Dat bevestigt Namens de Familie, die de familie Vaatstra bijstaat, na berichtgeving van De Telegraaf. Volgens de krant wordt Jasper S. op 16 november vrijgelaten, zij het met een gebiedsverbod voor heel Noord-Nederland. Ook zou de moordenaar halverwege dit jaar al met verlof zijn gegaan, aldus De Telegraaf.
"Wij zullen als familie nooit vrij zijn van ons verlies. Daarom voelt het veel te snel en oneerlijk. Door zijn daad zijn wij Marianne voor altijd kwijt. In al die jaren wordt het gemist niet minder, wij missen haar nog iedere dag", reageert de familie van Vaatstra op de aanstaande vrijlating.
Het gebiedsverbod geldt volgens De Telegraaf dus voor Friesland, Groningen en Drenthe voor de duur van vermoedelijk zes jaar. De krant meldt dat het gebiedsverbod een van de voorwaarden is voor het verlof en de vrijlating. De familie van Vaatstra en de burgemeesters van de gemeenten waar zij en S. woonden zouden in de zomer op de hoogte zijn gesteld.
Geen uitspraken
Het OM en de advocaat van S. Jan Vlug willen niks loslaten over de vrijlating en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) doet "geen uitspraken over individuele zaken".
Vaatstra werd in 1999 op 16-jarige leeftijd verkracht en vermoord in het Friese Veenklooster. Pas vele jaren later werd S. opgepakt door een groot DNA-onderzoek. Hiervoor gaf hij vrijwillig erfelijk materiaal af, hij wist dat familieleden dit ook zouden doen. S. bekende de moord en werd in 2013 veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf, maar komt dus binnenkort na twaalf jaar vrij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
41 minuten geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de automobilist tegemoet te komen in de energiecrisis, kijkt het kabinet naar het tijdelijk verlagen van de wegenbelasting. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Het is een van de opties die op tafel liggen om te compenseren voor de hoge prijzen aan de pomp. Een besluit volgt later.
3 uur geleden