Moordenaar Marianne Vaatstra komt na 12 jaar binnenkort vrij
WESTEREEN (ANP) - De moordenaar van Marianne Vaatstra komt "binnenkort" voorwaardelijk vrij na twaalf jaar in de gevangenis te hebben gezeten. Dat bevestigt Namens de Familie, die de familie Vaatstra bijstaat, na berichtgeving van De Telegraaf. Volgens de krant wordt Jasper S. op 16 november vrijgelaten, zij het met een gebiedsverbod voor heel Noord-Nederland. Ook zou de moordenaar halverwege dit jaar al met verlof zijn gegaan, aldus De Telegraaf.
"Wij zullen als familie nooit vrij zijn van ons verlies. Daarom voelt het veel te snel en oneerlijk. Door zijn daad zijn wij Marianne voor altijd kwijt. In al die jaren wordt het gemist niet minder, wij missen haar nog iedere dag", reageert de familie van Vaatstra op de aanstaande vrijlating.
Het gebiedsverbod geldt volgens De Telegraaf dus voor Friesland, Groningen en Drenthe voor de duur van vermoedelijk zes jaar. De krant meldt dat het gebiedsverbod een van de voorwaarden is voor het verlof en de vrijlating. De familie van Vaatstra en de burgemeesters van de gemeenten waar zij en S. woonden zouden in de zomer op de hoogte zijn gesteld.
Geen uitspraken
Het OM en de advocaat van S. Jan Vlug willen niks loslaten over de vrijlating en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) doet "geen uitspraken over individuele zaken".
Vaatstra werd in 1999 op 16-jarige leeftijd verkracht en vermoord in het Friese Veenklooster. Pas vele jaren later werd S. opgepakt door een groot DNA-onderzoek. Hiervoor gaf hij vrijwillig erfelijk materiaal af, hij wist dat familieleden dit ook zouden doen. S. bekende de moord en werd in 2013 veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf, maar komt dus binnenkort na twaalf jaar vrij.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De bewoners van negen appartementen in woonzorgcentrum Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan in Tilburg kunnen nog niet naar huis. Door de brand van zaterdag zijn hun woningen nog onbewoonbaar. De meeste van de getroffen bewoners worden elders in het wooncomplex opgevangen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA willen de komende drie weken "echt keuzes maken", zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) maandag na hun sessies over asiel en migratie. De partijen ontvingen verscheidene experts op dit gebied, die de beide voormannen "flink wat huiswerk" hebben meegegeven, aldus Jetten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof is nog duurder en duurt nog langer dan eerder gedacht. De megaverbouwing kost minstens 2,7 miljard euro en is in de zomer van 2031 klaar, is de nieuwste verwachting. Eerder ging het nog om een bedrag van 2 miljard euro.
9 uur geleden