Moordenaar Hümeyra wordt gehoord in zaak Nicky Verstappen
DEN BOSCH (ANP) - De moordenaar van de Rotterdamse scholiere Hümeyra (16) wordt vrijdag gehoord in de zaak-Nicky Verstappen. Volgens Bekir E. heeft verdachte Jos B. in de gevangenis tegen hem gezegd dat hij betrokken is bij de dood van de 11-jarige jongen. In het hof in Den Bosch zal hij daar waarschijnlijk een nadere toelichting op geven.
B.'s advocaat noemde de verklaring van E. eerder "flauwekul". "Hij is een jokkebrok en dan druk ik me beschaafd uit", zei Gerald Roethof na afloop van de vorige zitting, begin september.
E. is eind juni is veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodschieten van Hümeyra. Hij zat enkele maanden met B. op dezelfde afdeling in de penitentiaire inrichting in Vught. Daar zijn tijdens gesprekken volgens E. "belastende uitlatingen" gedaan. De 58-jarige Limburger ontkent dat ten stelligste.
Nicky Verstappen uit Heibloem werd in de zomer van 1998 dood gevonden op de Brunssummerheide in Limburg. Hij was daar op zomerkamp. Pas decennia later kwam na een DNA-match verdachte Jos B. in beeld. De Limburger werd vorig jaar door de rechtbank in Maastricht veroordeeld tot 12,5 jaar cel voor onder meer het doden, misbruiken en ontvoeren van Nicky.
Vrijdag wordt naast Bekir E. ook nog een DNA-deskundige gehoord. Volgende week vrijdag worden een forensisch arts, medisch deskundige en patholoog op zitting gehoord. Het is de bedoeling dat de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep vanaf november gaat plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wil niet nu al "te hard" bezuinigen op bijvoorbeeld de zorg, om nu al geld vrij te maken waarmee een volgend kabinet de defensie-uitgaven verder kan opvoeren. In het WNL-programma Café Kockelmann zei hij te hebben geleerd van het kabinet-Rutte II, waarin VVD en PvdA volgens hem harder bezuinigden dan nodig was.
2 uur geledenHAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een man met een nepvuurwapen is aangehouden bij een woning aan het Salamancapad in de Utrechtse universiteitswijk Utrecht Science Park, meldt de politie. De 24-jarige man uit Almelo was net teruggekomen van een verkleedpartij.
9 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De demonstratie van AZC Alert Sliedrecht komende zaterdag gaat niet door. De organisatoren melden dat hooligans mogelijk wilden komen om "rotzooi" te trappen en dat Sliedrechtse jongeren vuurwerk wilden afsteken. "Ondanks dat bij geen enkele van de demonstraties onder de vlag van het Landelijk Estafetteprotest ongeregeldheden hebben plaatsgevonden, willen wij niet het risico lopen dat Sliedrecht te maken krijgt met Malieveld-toestanden", schrijven de organisatoren op Facebook.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een medewerker van de Rotterdamse politie is ontslagen vanwege "ernstig plichtsverzuim". Hij zit momenteel vast omdat hij wordt verdacht van meerdere zedenmisdrijven, meldt de politie. De verdachte zou tussen 2020 en 2024 zeker vier minderjarige jongens seksueel hebben misbruikt. Ook zou hij onrechtmatig politiesystemen hebben ingezien en wordt zijn rol onderzocht bij een incident waarbij een arrestant gewond raakte.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - De vermiste 25-jarige Tijn uit Alkmaar is dood aangetroffen, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen die eerder zijn opgepakt, worden verdacht van moord dan wel doodslag en het wegmaken van Tijns lichaam.
11 uur geleden