Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moord op spyshopmedewerker was 'liveshow voor zijn vrouw'

Moord op spyshopmedewerker was 'liveshow voor zijn vrouw'

AMSTERDAM (ANP) - De liquidatie van de 59-jarige Ronald Bakker was "een liveshow voor zijn vrouw". Dat staat in een van de vele, vaak uiterst grove en cynische berichten die de vermoedelijke opdrachtgever en zijn criminele handlangers hebben uitgewisseld voor en na de moord op Bakker, medewerker van een spyshop in Nieuwegein. In het liquidatieproces Marengo was de liquidatie woensdag het eerste zaakdossier dat de rechtbank met de volgens het Openbaar Ministerie betrokken verdachten besprak.

De bespreking kwam neer op een beknopte sessie, omdat de vijf verdachten - onder wie Marengohoofdverdachte Ridouan Taghi - er consequent het zwijgen toe deden. Taghi zou de opdracht voor het vermoorden van Bakker hebben gegeven, omdat de spyshop informatie aan de politie zou hebben verstrekt. Dergelijk 'verraad' zou in de kringen van Taghi stelselmatig met dodelijk geweld zijn vergolden.

Bakker werd op 9 september 2015 bij zijn woning in Huizen vermoord, nadat hij was teruggekeerd van zijn werk in Nieuwegein. Zijn vrouw zat op het moment dat de drie dodelijke schoten werden gelost, met een gebroken been binnen op de bank. Zij zag haar man kort daarna dood in zijn auto zitten.

Klungelige visser

In de weken voorafgaand aan de liquidatie werden Bakkers gangen door vermoedelijke bendeleden in kaart gebracht. In Nieuwegein zat bij de spyshop aan de overkant van het water geruime tijd een klungelige visser, die volgens waarnemingen van getuigen meer met zijn Blackberry in de weer was dan met zijn hengel. Dit was een zogeheten spotter - iemand die een doelwit schaduwt en informatie levert aan de schutter(s).

Justitie beschouwt de voortvluchtige Gerel P. als de man die Bakker heeft doodgeschoten. Hij zou Bakker op een motorfiets zijn gevolgd, om hem kort daarna te liquideren. Hij werd in maart 2017 in Suriname aangehouden, maar wist enkele dagen later te ontsnappen. Sindsdien is hij spoorloos. P. (38) is eerder dit jaar bij verstek veroordeeld tot twintig jaar cel voor voor een dubbele moordpoging bij Noordeloos in 2016.

Bazooka

Na de moord op Bakker zouden er ook plannen zijn gesmeed om met een bazooka op de shop in Nieuwegein te schieten. De zaak moest, zo vatte de rechter dit dossieronderdeel samen, "worden opgeblazen om een boodschap af te geven". Justitie heeft de voorbereidingen voor deze aanslag eveneens op de aanklacht tegen de vijf betrokken verdachten gezet.

In Marengo staan in totaal zeventien verdachten terecht. Alleen Taghi is verdachte in alle dossiers. Hij weigerde woensdag vragen te beantwoorden. Wel liet hij zich ontvallen dat hij niets hoefde te zeggen, omdat de rechtbankvoorzitter zijn gedachten kon lezen. De voorzitter had volgens Taghi op een eerdere zitting te kennen gegeven dat hij "paranormale gaven" had. De voorzitter wuifde het commentaar van Taghi weg.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

13 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

14 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

17 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

18 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

18 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

19 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

19 uur geleden