Moody's geeft Nederland opnieuw hoogste kredietbeoordeling
NEW YORK (ANP) - Nederland heeft van kredietbeoordelaar Moody's opnieuw de hoogste rating meegekregen, ondanks de grote economische klap van de coronacrisis en de massale overheidssteun aan bedrijven. De zogenoemde AAA-rating geeft aan dat het bijzonder veilig is om geld aan de Nederlandse staat te lenen en zorgt ervoor dat de rente op staatsleningen zeer laag blijft. De prognose voor de komende tijd is volgens Moody's ook stabiel. Een snelle aanpassing van het kredietoordeel ligt dus niet in de lijn der verwachting.
Een half jaar terug spraken de deskundigen van Moody's ten aanzien van Nederland nog over de grootste economische klap sinds de Tweede Wereldoorlog. Nu benadrukken ze dat de Nederlandse economie vorig jaar toch eigenlijk behoorlijk veerkrachtig was.
Zo is Nederland erin geslaagd om zijn positie in de wereldhandel aardig vast te houden, terwijl dit bij sommige andere Europese landen duidelijk minder is gebeurd. Ook loven de kenners het Nederlandse sociale vangnet en de overheidssteun om zo veel mogelijk mensen tijdens de crisis aan het werk te kunnen houden en de economische pijn van de pandemie te verzachten.
Snel herstel
Vooruit kijkend verwacht Moody's dat Nederland zich snel zal herstellen, ondanks dat er in het eerste kwartaal van dit jaar nog sprake was van een krimp van de economie. Tijdens de pandemie hebben Nederlanders veel gespaard, en het ligt in de lijn der verwachting dat mensen dat opgepotte geld massaal gaan uitgeven als alle viruszorgen weer voorbij zijn.
In zijn nieuwe beoordelingsrapport volgt Moody's de andere grote kredietbeoordelaars. Fitch en Standard & Poor's (S&P) gaven Nederland eerder ook een AAA-rating.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
9 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
10 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
10 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
13 uur geleden