Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monumenten kijken en beleven op gemeente Tholen

Monumenten kijken en beleven op gemeente Tholen

THOLEN - Cultuur snuiven kan zaterdag 11 september in negentien monumenten op Tholen en Sint Philipsland. Tussen tien en vijf uur is daar van alles te zien en te beleven.

Sint-Maartensdijk: Zo zijn er in Sint-Maartensdijk rondleidingen over het voormalige kasteelterrein Onder de Linden, een nieuw onderdeel in het programma. Ook de Maartenskerk in de smalstad is open. Op beide plekken wordt op bepaalde tijdstippen middeleeuwse muziek en zang uitgevoerd. Boerderij De Grote Muiterij doet voor het eerst mee, net als in Tholen boerderij Welgelegen.

Tholen: Bij de Kettinghoeve in Tholen is een markt van streekproducten te vinden, en ponyrijden. De Grote en de R.K. kerk kunnen bezocht worden, net als beide molens. In de Gasthuiskapel houdt de heemkundekring een inloopdag met oude foto’s. En in het voormalige stadhuis is er uitleg over oude muziekinstrumenten. Op het pleintje er tegenover organiseert de Kunstkring tussen 13 en 17 uur een creatieve middag.

Sint Philipsland: In Sint Philipsland timmert de heemkundekring aan de weg bij de travalje en de weegbrug - waar groepen zich kunnen laten wegen. De molen is open, daar is ook een collectie oude timmermansgereedschappen te zien. En ook de Hervormde kerk doet mee.

Oud-Vossemeer/Stavenisse: In Oud-Vossemeer en Stavenisse zijn de Hervormde kerken eveneens open voor het publiek, en in Scherpenisse kan molen De Korenbloem vanbinnen worden bekeken. In Sint-Annaland doet streekmuseum De Meestoof mee aan de Open Monumentendag.

Orgelbespelingen: In verschillende kerken staan op deze dag orgelbespelingen op het programma. In Tholen klinkt tussen twaalf en een uur het carillon van het oude stadhuis. En in Sint Philipsland en enkele andere plaatsen laten de leden van de stichting Streekdracht Tholen zich zien in hun fraaie kostuums.


Routes
Fietsliefhebbers kunnen zaterdag een van de routes rijden die langs de verschillende monumenten voeren. Ze zijn te vinden op de website van de Thoolse heemkundekring.[n]

Meer uit Tholen

Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

1 uur geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

4 uur geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

21 uur geleden
Creatieve avond brengt Fluplandse vrouwen samen in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.

1 dag geleden
Zakken vol zwerfafval verzameld tijdens Thoolse Clean Up Week

THOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.

1 dag geleden
Twee ruiten van The Saloon in Tholen ingegooid: ‘Kom het oplossen als een man’

THOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."

1 dag geleden
Thoolse kinderen kunnen weer gratis kennismaken met sporten en hobby’s

THOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.

2 dagen geleden