
Montessorischool De Kraal sluit zich aan bij Prisma scholengroep
THOLEN - Montessorischool De Kraal in Tholen wordt vanaf 1 januari 2023 onderdeel van Prisma scholengroep in Goes. Dat is onlangs definitief bevestigd door het ministerie van Onderwijs, dat goedkeuring gaf aan de samenvoeging. Daarmee is het onderzoekstraject, dat beide onderwijsorganisaties in het afgelopen halfjaar uitvoerden, succesvol afgerond. Met zo’n 100 leerlingen wordt De Kraal de veertiende school van Prisma scholengroep. Groei is niet de ambitie van Prisma scholengroep, maar nu was sprake van een unieke gelegenheid om elkaar te versterken. Afgelopen juni tekenden De Kraal en Prisma scholengroep daarom een intentieovereenkomst om tot de bestuurlijke overdracht te komen. “Het tijdpad was behoorlijk ambitieus,” zegt Mieke Schipper, voorzitter van het College van Bestuur van Prisma scholengroep. “Een half jaar is doorgaans te kort voor zo’n traject. Maar we zagen over en weer veel meerwaarde die het de moeite waard maakte om het toch te proberen. In Goes heeft onze scholengroep montessorischool De Basis. De Kraal is de enige andere montessorischool in Zeeland. Dat biedt natuurlijk kansen. Samen hebben ze inmiddels een prachtig plan gereed staan om elkaar te versterken.” Koert Capel, directeur-bestuurder van De Kraal: “Bij De Kraal hadden we geconcludeerd dat we, ondanks een flinke groei, echt te klein blijven om zelfstandig te zijn. Dat is natuurlijk jammer, maar in Prisma scholengroep vonden we een partner die onze unieke identiteit in stand wil houden en tegelijkertijd stabiliteit en ondersteuning kan geven. En dan is het juist weer makkelijk dat we klein zijn, want daardoor was zo’n snel overdrachtstraject haalbaar.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Tijdens de regiokampioenschappen meerkampfinale turnen in Kapelle heeft Lynn Tichem van Olympia Tholen een indrukwekkende prestatie geleverd. Ze werd eerste in haar categorie en mag zich nu regiokampioen noemen. Ook clubgenoot Nina Verwijs viel in de prijzen met een tweede plek.
1 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 25 april vond de jaarlijkse lintjesregen plaats. De komende periode zetten we de gedecoreerden in onze gemeente in het zonnetje. Deze week als eerste aandacht voor de 75-jarige Josien van de Ree-Geuze uit Sint-Maartensdijk, benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
18 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/STAVENISSE - De fatbike van de 15-jarige zoon van Christina de Jonge is afgelopen weekend ernstig vernield na te zijn gestolen bij een bushalte in Sint-Maartensdijk. De schade is zo groot dat de fiets niet meer te repareren is. Christina doet een dringende oproep aan getuigen of betrokkenen om zich te melden.
21 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 10 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 24 van de derde klasse en speelronde 21 van de vierde en vijfde klasse.
1 dag geledenPOORTVLIET - Samen met de kerk is hij beeldbepalend voor de skyline van Poortvliet: Molen De Korenaar. De problemen rond het eeuwenoude bouwwerk zijn echter groot. Reden genoeg voor eigenaar James Nas om een GoFundMe te starten met als doel extra geld op te halen voor onderhoud van het in 1710 gebouwde Rijksmonument. Tientallen bekenden en onbekenden hebben al een bijdrage gedaan aan de actie. Op dit moment is de molen vanwege veiligheidsredenen niet toegankelijk voor het publiek.
1 dag geledenTHOLEN - Wat klonk er op een zondagmiddag in 1751 in de Sint-Pieter in Rome? Het Dixit Dominus van Niccolò Jommelli, een energieke uitvoering van psalm 110 die daarna grotendeels uit het muzikale geheugen verdween. Tot nu.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een arrestatieteam heeft zondag aan het begin van de avond een inval gedaan in een woning aan de Burgemeester Baasstraat in Sint-Annaland. Het is nog niet bekend of er mensen zijn aangehouden.
2 dagen geleden