
Monique Verschuure gaat Zeeuws uurrecord aanvallen
GOES - Hardloopster Monique Verschuure heeft laten weten, dat ze op vrijdagavond 24 juni het Zeeuws record op de uurloop gaat aanvallen. De AV’56-atlete uit Yerseke waagt de poging tijdens de wedstrijd ‘het UUR van Goes’.
Het 33 jaar oude (!) record staat nu nog op naam van een andere AV’56-atlete, Hannie de Jager. Zij kwam destijds in een uur tot 15.104 meter. Dat gebeurde in september 1989 tijdens een avondwedstrijd in Zierikzee. Monique heeft aan de organisatoren van ‘het UUR van Goes’ gemeld, dat ze 15.500 meter wel denkt te halen. “Ik heb me eigenlijk niet gerealiseerd dat er bij de uurloop een Zeeuws record bestond. Nu ik het weet, wil ik er wel wat mee”, aldus Monique. “De uurloop is een prijzenswaardig initiatief van mijn eigen vereniging. Daar moeten we dus wat moois van maken. Ik ga serieus proberen om verder dan die 15,1 km uit 1989 te lopen”.
De uurloop op de atletiekbaan in Goes is de eerste wedstrijd van die aard die sinds tientallen jaren weer in Zeeland wordt gehouden. Er liggen mooie prijzen en extra premies gereed voor de best presterende lopers. De inschrijving van deelnemers sluit op donderdag 23 juni om 18.00 uur.
Meer uit Beveland
GOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
3 uur geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
16 uur geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
20 uur geledenGOES - De gemeente Goes wil de komende jaren drie plekken in de binnenstad flink vergroenen: de Zusterstraat, het Bastion en de omgeving van het stadskantoor. Het plan maakt deel uit van het Europese project Cool Neighbourhoods, waarbij Goes samenwerkt met andere steden.
22 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.
23 uur geledenBORSSELE - Op het traject van de Westerscheldetunnel is vanmorgen een vrachtwagen met een kraan in een sloot beland. De chauffeur is naar een ziekenhuis vervoerd.
1 dag geledenOVEZANDE - Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X.
1 dag geleden