Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondkapjesfabrieken VS dicht vanwege dalende vraag

Mondkapjesfabrieken VS dicht vanwege dalende vraag

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Vanwege de mindere vraag naar mondkapjes sluit het Amerikaanse conglomeraat Honeywell twee fabrieken waar de zogenoemde N95-gezichtsmaskers worden geproduceerd. Het gaat om de fabriek in Smithfield waar zo'n 470 mensen werken en een fabriek in Phoenix waar 700 mensen aan de slag zijn.

Met de verdere uitrol van vaccinaties in de VS bouwen deelstaten geleidelijk aan ook de mondkapjesverplichting af. Volgens Honeywell leidt dat tot een "spectaculaire daling" van de vraag naar de maskers.

Het bedrijf zal nog wel mondmaskers blijven produceren in zijn nieuwe efficiƫntere fabriek nabij Phoenix. Honeywell had vorig jaar de productie van persoonlijke beschermingsmiddelen, waaronder mondmaskers, juist opgeschroefd na de uitbraak van de pandemie. Destijds was er nog sprake van een tekort.

Meer uit Financieel

Consumentenbond ziet nog steeds misleidende reisaanbiedingen

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.

10 minuten geleden
Overheid laat nullijn los in nieuw cao-bod aan rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.

20 minuten geleden
Kwartaalgroei Nederlandse economie afgezakt tot 0,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.

1 uur geleden
Magnum verkoopt meer ijsjes, maar heeft last van wisselkoers

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".

1 uur geleden
ING stijgt op druk Damrak na cijfers, olie flink duurder

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop ruim 2 procent.

1 uur geleden
Staalconcern ArcelorMittal boekt meer winst dan verwacht

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".

1 uur geleden
Unilever boekt kwartaalgroei, maar Europese markt blijft zwak

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, vooral door sterke verkopen van huishoudelijke producten en beautymerken zoals Dove en Vaseline. Unilever heeft het in Europa nog wel altijd moeilijk, waar de omzet is gedaald.

1 uur geleden