Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondkapjes voorlopig nog niet weg uit winkelschap

Mondkapjes voorlopig nog niet weg uit winkelschap

AMSTERDAM (ANP) - Winkels blijven voorlopig mondkapjes aanbieden, ook als het dragen ervan binnenkort mogelijk op veel plekken in Nederland niet meer nodig is. De winkels denken dat er ook na verdere versoepelingen door het kabinet nog vraag zal zijn naar de niet-medische gezichtsmaskers, komt naar voren uit een rondvraag door het ANP.

Waarschijnlijk zullen er straks nog steeds mensen zijn die ze willen kopen voor bijvoorbeeld reizen met de trein of een vakantie naar het buitenland, geven onder meer Kruidvat en Trekpleister aan. Een woordvoerster van moederbedrijf A.S. Watson zegt ook dat sommige mensen ze naar verwachting nog willen blijven gebruiken omdat ze zich dan veiliger voelen. Action benadrukt dat er voor de virusuitbraak ook al mondkapjes werden verkocht. Die waren vooral bedoeld voor mensen die schilderen of klussen. Ook Albert Heijn en Etos laten weten dat mondkapjes voorlopig nog onderdeel van het assortiment blijven.

De Nederlandse overheid denkt erover om met ingang van 26 juni de mondkapjesplicht gedeeltelijk af te schaffen, melden bronnen in Den Haag. Dat wordt waarschijnlijk vrijdag bekendgemaakt. Het kabinet zou ze niet meer willen verplichten op plekken waar anderhalve meter afstand kan worden bewaard.

Geen overschotten

Toch maken de ketens zich niet druk dat ze straks met grote voorraden aan mondkapjes blijven zitten. "Ons inkoopbeleid wordt eigenlijk continu aangepast aan de vraag", laat de zegsvrouw van A.S. Watson weten. Bij Action zou een overschot nooit een probleem zijn. De keten heeft namelijk winkels in meerdere landen in de wereld, en in veel daarvan geldt nog steeds een mondkapjesplicht. Dan zouden de mondkapjes daar alsnog aan de man kunnen worden gebracht.

Dit alles betekent niet dat er straks helemaal niks verandert in de Nederlandse mondkapjesverkoop. Kruidvat en Trekpleister merken de laatste tijd al dat de vraag wat minder groot is dan eerder tijdens de coronapandemie. Toen de verplichting net was ingesteld, was er in korte tijd nog heel veel vraag. Action vertelt dat het waarschijnlijk geen nieuwe voorraad meer zal inkopen van de grootverpakkingen met vijftig wegwerpexemplaren. Als die op zijn, zullen klanten zich moeten wenden tot de kleinere verpakkingen met tien maskers. Ook verkoopt Action nog stoffen versies.

Er zijn afgelopen jaar ook veel webshops verschenen waar mondkapjes worden aangeboden. Bij Mondkapjes Winkel zijn bijvoorbeeld stoffen mondkapjes te koop die je ook kunt laten bedrukken. De ondernemer achter de webshop zegt dat er momenteel nog steeds mensen zijn die bestellingen plaatsen. Maar dit zijn er bij lange na niet meer zo veel als voorheen. Voorlopig houdt hij zijn site nog in de lucht, maar als hij straks met een voorraad mondkapjes blijft zitten is dat geen probleem. "Dat hoort bij het ondernemen. Normaal werk ik in de festivalwereld. Ik heb verschillende webshops voor festivalartikelen en daar komt de vraag nu juist weer op gang."

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

5 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

5 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

6 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

7 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

7 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

9 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

10 uur geleden