Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondkapjes voorlopig nog niet weg uit winkelschap

Mondkapjes voorlopig nog niet weg uit winkelschap

AMSTERDAM (ANP) - Winkels blijven voorlopig mondkapjes aanbieden, ook als het dragen ervan binnenkort mogelijk op veel plekken in Nederland niet meer nodig is. De winkels denken dat er ook na verdere versoepelingen door het kabinet nog vraag zal zijn naar de niet-medische gezichtsmaskers, komt naar voren uit een rondvraag door het ANP.

Waarschijnlijk zullen er straks nog steeds mensen zijn die ze willen kopen voor bijvoorbeeld reizen met de trein of een vakantie naar het buitenland, geven onder meer Kruidvat en Trekpleister aan. Een woordvoerster van moederbedrijf A.S. Watson zegt ook dat sommige mensen ze naar verwachting nog willen blijven gebruiken omdat ze zich dan veiliger voelen. Action benadrukt dat er voor de virusuitbraak ook al mondkapjes werden verkocht. Die waren vooral bedoeld voor mensen die schilderen of klussen. Ook Albert Heijn en Etos laten weten dat mondkapjes voorlopig nog onderdeel van het assortiment blijven.

De Nederlandse overheid denkt erover om met ingang van 26 juni de mondkapjesplicht gedeeltelijk af te schaffen, melden bronnen in Den Haag. Dat wordt waarschijnlijk vrijdag bekendgemaakt. Het kabinet zou ze niet meer willen verplichten op plekken waar anderhalve meter afstand kan worden bewaard.

Geen overschotten

Toch maken de ketens zich niet druk dat ze straks met grote voorraden aan mondkapjes blijven zitten. "Ons inkoopbeleid wordt eigenlijk continu aangepast aan de vraag", laat de zegsvrouw van A.S. Watson weten. Bij Action zou een overschot nooit een probleem zijn. De keten heeft namelijk winkels in meerdere landen in de wereld, en in veel daarvan geldt nog steeds een mondkapjesplicht. Dan zouden de mondkapjes daar alsnog aan de man kunnen worden gebracht.

Dit alles betekent niet dat er straks helemaal niks verandert in de Nederlandse mondkapjesverkoop. Kruidvat en Trekpleister merken de laatste tijd al dat de vraag wat minder groot is dan eerder tijdens de coronapandemie. Toen de verplichting net was ingesteld, was er in korte tijd nog heel veel vraag. Action vertelt dat het waarschijnlijk geen nieuwe voorraad meer zal inkopen van de grootverpakkingen met vijftig wegwerpexemplaren. Als die op zijn, zullen klanten zich moeten wenden tot de kleinere verpakkingen met tien maskers. Ook verkoopt Action nog stoffen versies.

Er zijn afgelopen jaar ook veel webshops verschenen waar mondkapjes worden aangeboden. Bij Mondkapjes Winkel zijn bijvoorbeeld stoffen mondkapjes te koop die je ook kunt laten bedrukken. De ondernemer achter de webshop zegt dat er momenteel nog steeds mensen zijn die bestellingen plaatsen. Maar dit zijn er bij lange na niet meer zo veel als voorheen. Voorlopig houdt hij zijn site nog in de lucht, maar als hij straks met een voorraad mondkapjes blijft zitten is dat geen probleem. "Dat hoort bij het ondernemen. Normaal werk ik in de festivalwereld. Ik heb verschillende webshops voor festivalartikelen en daar komt de vraag nu juist weer op gang."

Meer uit Financieel

Ook Vitens verhoogt drinkwaterprijs voor nodige investeringen

ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.

48 minuten geleden
Adviseur Hoge Raad bezorgt gokkers die geld terug willen domper

DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.

1 uur geleden
Merz wil herziening EU-verbod op verbrandingsmotor in auto's

BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden
EU mogelijk strenger voor advertentie- en kaartendiensten Apple

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).

2 uur geleden
Grootste derivatenbeurs ter wereld kampt met storing

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.

2 uur geleden
Weinig beweging op Damrak op laatste handelsdag november

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
600 FNV'ers tekenen petitie tegen hervormingen Asscher en Heerts

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.

3 uur geleden