
Molenvliet voelt zich buitengesloten: 'Moet Tholen nou zo idioot groot worden?'
THOLEN - Bewoners van de buurtschap Molenvliet maken zich zorgen over de gevolgen van aangrenzende nieuwbouwprojecten voor hun leefomgeving. Ze zijn bang dat de rust wordt verstoord met de komst van nieuwe woonwijken tegen hun buurtschap. Ook zijn ze gefrustreerd omdat ze niet betrokken zijn bij de ontwikkeling van deze plannen, zo vertellen de bewoners in de gemeenteraad.
De gemeente heeft grote plannen voor de toekomst van de stad Tholen, met name in de directe omgeving van Molenvliet. Deze plannen omvatten de uitbreiding van het bedrijventerrein Welgelegen en het bouwen van een nieuwe woonwijk met maximaal 440 huizen. Daarnaast willen ze de Molenvlietsedijk herinrichten en een nieuw kruispunt aanleggen - de derde ontsluiting - op de kruising van de Molenvlietsedijk en de N286. Al deze projecten grenzen aan Molenvliet. De bewoners begrijpen de noodzaak van de projecten, maar maken zich zorgen over hun ‘gehuchtje’.
Buitengesloten voelenEen van de zorgen van de bewoners heeft betrekking op de overeenkomst tussen de gemeente en de eigenaren van boerderijen langs de Molenvlietsedijk. Volgens deze afspraak kan de gemeente hun land kopen voor 1.070.000 euro. De gemeente heeft deze landbouwgrond nodig voor het verder ontwikkelen van de nieuwbouwwijk. De bewoners van de Molenvliet voelen zich buitengesloten en delen hun onbegrip tijdens de gemeenteraadsvergadering.
Jan Copier, een bewoner van Molenvliet, legt uit waarom hij en zijn buren zich zorgen maken: “We zijn hier komen wonen vanwege de rust en om van de natuur en vogels te genieten. Het zou fijn zijn als er een groene bufferzone komt tussen de nieuwbouw en Molenvliet, zodat we toch nog in vrijheid kunnen blijven wonen. We willen onszelf een beetje beschermen en we zijn bang dat we opgeslokt zullen worden door de nieuwbouw.”
‘Idioot groot’Ook is Copier bezorgd over toekomstige verkeersproblemen. “Met de derde ontsluiting wordt het straks al drukker hier. Bewoners van Molenvliet vrezen overlast van het verkeer, omdat we hier al jaren in vrede hebben gewoond. We vragen om een duidelijke scheiding tussen ons huidige Molenvliet en de woningbouw.”
Tijdens de vergadering kregen meer bewoners van de Molenvliet spreekrecht. Een andere spreker zei: “De communicatie tussen de bewoners en de gemeente is nul komma nul.” En een derde spreker vroeg zich af: “Moet Tholen nou zo idioot groot worden, kan het niet beter en mooier worden?” Deze vragen bleven onbeantwoord door de raadsleden.
Wethouder Hoek reageert wel op de zorgen van de bewoners: “We hebben de punten van de insprekers goed ontvangen. We zullen serieus rekening houden met de zorgen die zijn aangekaart bij verdere ontwikkeling van deze plannen voor de leefomgeving. We zijn bereid om actief met de bewoners in gesprek te gaan, en we zullen ook kijken naar het creëren van groene zones.”
Gemeente Tholen en Heijmans tekenen overeenkomst voor realisatie derde ontsluiting Tholen
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.
2 uur geledenTHOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
6 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
22 uur geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.
2 dagen geleden