Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Molenaar Julian de Jonge vult zijn dag anders in nu de Open Monumentendag niet doorgaat

Molenaar Julian de Jonge vult zijn dag anders in nu de Open Monumentendag niet doorgaat

Julian de Jonge

Julian de Jonge, vrijwillig molenaar van de Standerdmolen in Sint-Annaland, vult zijn dag anders in nu de Open Monumentendag niet doorgaat. Julian die is geboren in Flupland maar al heel wat jaartjes in Stalland woont, is verantwoordelijk voor het laten draaien van de molen. Ook laat Julian af en toe de molen draaien op Sint-Philipsland.

Normaal gesproken is de Standerdmolen op Monumentendag nooit een hele dag open. Julian vertelt hierover: "Ik ben maar alleen op de molen en hele dag bezoekers is heel intensief. Je laat op zo een dag het complete plaatje zien. Soms maal ik wat tarwe, maar meestal is het gewoon draaien. Maar ja als er geen wind staat, sta je stil". Volgens Julian is de molen de trots van Stalland. "Ze bouwen de molen nu helemaal in. De meeste mensen hebben geen idee wat dat voor de windvang doet. Maar als ze de molen ineens weg zouden halen, denk ik dat alle Stallanders op de barricade gaan protesteren", vertelt Julian.

Julian zelf is ook gek op de molen. Hij is op dit moment zelfs bezig om de molen tot in detail op schaalmodel na te bouwen. Maar gewoon het beheer van de molen vindt Julian al geweldig. "Je speelt altijd met de natuur, maar ook met een eeuwenoud monument. Alles kraakt en piept, dat zie je niet bij iedere molen. Om daar de regie te mogen hebben dat is gewoon heel interessant", aldus Julian de Jonge. [n]

Meer uit Tholen

Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

10 uur geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

15 uur geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

1 dag geleden
Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

1 dag geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

1 dag geleden
Gemeente grijpt voorlopig niet in bij groen rondom wooncomplex Buitenhof

THOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.

2 dagen geleden
Voorjaarskermis strijkt weer vier dagen lang neer aan de Thoolse haven

THOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.

2 dagen geleden