Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijkheden bedevaart Mekka ook voor Saudi's beperkt

Mogelijkheden bedevaart Mekka ook voor Saudi's beperkt

RIYAD (ANP/RTR) - Nadat de Saudische autoriteiten maandag voor het eerst aankondigden dat buitenlandse bedevaartgangers naar Mekka het land niet in mogen, heeft Saudi-Arabië dinsdag ook een limiet gesteld aan het aantal binnenlandse bedevaartgangers. De beslissing die is genomen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan, is een unicum in het moderne tijdperk. Elke islamitische gelovige moet minstens één keer in zijn of haar leven deelnemen aan de hadj, die jaarlijks plaatsvindt.

Maximaal duizend Saudische pelgrims mogen deelnemen aan de islamitische bedevaart, die dit jaar plaatsvindt van 28 juli tot en met 2 augustus. Minister van Pelgrimszaken Mohammed Benten kondigde dinsdag strenge gezondheidsmaatregelen aan, waaronder het weren van 65-plussers. De Saudische minister van Volksgezondheid liet weten dat iedereen die werkzaam is op de bedevaartsplekken getest zal worden en dat de autoriteiten zijn voorbereid op noodgevallen.

Normaliter maken zo'n tweeënhalf miljoen bedevaartgangers elk jaar de tocht naar de heilige steden Mekka en Medina. Saudi-Arabië verdient aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah jaarlijks ongeveer 12 miljard dollar (10,6 miljard euro).

Wijze beslissing

De hoogste soennitisch-islamitische autoriteit van Egypte Al Azhar prees het Saudische besluit als een "wijze beslissing". Het beschermen van het menselijk leven is een van de centrale wetten van het islamitische geloof, benadrukte Al Azhar.

Na een toename van nieuwe besmettingen afgelopen twee weken, staat de officiële teller in Saudi-Arabië op meer dan 161.000 vastgestelde besmettingsgevallen en meer dan 1300 doden als gevolg van besmetting met het longvirus.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

1 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

2 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

3 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

4 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

5 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

5 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

5 uur geleden