Mogelijkheden bedevaart Mekka ook voor Saudi's beperkt
RIYAD (ANP/RTR) - Nadat de Saudische autoriteiten maandag voor het eerst aankondigden dat buitenlandse bedevaartgangers naar Mekka het land niet in mogen, heeft Saudi-Arabië dinsdag ook een limiet gesteld aan het aantal binnenlandse bedevaartgangers. De beslissing die is genomen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan, is een unicum in het moderne tijdperk. Elke islamitische gelovige moet minstens één keer in zijn of haar leven deelnemen aan de hadj, die jaarlijks plaatsvindt.
Maximaal duizend Saudische pelgrims mogen deelnemen aan de islamitische bedevaart, die dit jaar plaatsvindt van 28 juli tot en met 2 augustus. Minister van Pelgrimszaken Mohammed Benten kondigde dinsdag strenge gezondheidsmaatregelen aan, waaronder het weren van 65-plussers. De Saudische minister van Volksgezondheid liet weten dat iedereen die werkzaam is op de bedevaartsplekken getest zal worden en dat de autoriteiten zijn voorbereid op noodgevallen.
Normaliter maken zo'n tweeënhalf miljoen bedevaartgangers elk jaar de tocht naar de heilige steden Mekka en Medina. Saudi-Arabië verdient aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah jaarlijks ongeveer 12 miljard dollar (10,6 miljard euro).
Wijze beslissing
De hoogste soennitisch-islamitische autoriteit van Egypte Al Azhar prees het Saudische besluit als een "wijze beslissing". Het beschermen van het menselijk leven is een van de centrale wetten van het islamitische geloof, benadrukte Al Azhar.
Na een toename van nieuwe besmettingen afgelopen twee weken, staat de officiële teller in Saudi-Arabië op meer dan 161.000 vastgestelde besmettingsgevallen en meer dan 1300 doden als gevolg van besmetting met het longvirus.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
31 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
3 uur geleden