Mogelijke kampioenswedstrijd van Ajax tegen AZ om 14.30 uur
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en AZ van volgende week zondag is verplaatst naar 14.30 uur. Dat meldt Ajax. Eerst zou het duel om 20.00 uur beginnen. Omdat bij de wedstrijd 7500 fans welkom zijn en de avondklok dan nog steeds geldt, is besloten de wedstrijd te vervroegen.
Ajax kan tegen AZ mogelijk de 35e landstitel binnenhalen. Het elftal van trainer Erik ten Hag moet drie dagen eerder dan wel eerst de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht winnen.
De wedstrijd tussen Ajax en AZ maakt deel uit van de landelijke pilot 'Testen voor toegang'. In de Johan Cruijff ArenA is plaats voor 7500 seizoenkaarthouders, die een dag voor de wedstrijd of op de wedstrijddag zelf een sneltest moeten doen.
De KNVB heeft nog twee wijzigingen doorgevoerd qua tijdstippen. Willem II tegen RKC Waalwijk begint vrijdag 23 april om 18.45 uur in plaats van 20.00 uur. De aftrap bij PSV tegen FC Groningen is een dag later niet om 20.00 uur maar om 18.45 uur. Ook dat heeft te maken met supporters en de avondklok.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
31 minuten geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
6 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
15 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
15 uur geleden