Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk weer nieuwe Franse aanklacht tegen Apple

Mogelijk weer nieuwe Franse aanklacht tegen Apple

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Apple wordt in Frankrijk mogelijk opnieuw aangeklaagd. Deze keer gaat het om zijn reclametool die wordt gebruikt om geld te verdienen met een aantal van zijn apps. Apple zou namelijk geen toestemming vragen van gebruikers voor het ontvangen van gepersonaliseerde advertenties.

Een Franse lobbygroep die start-ups en durfkapitalisten vertegenwoordigt zou dinsdag een klacht hebben ingediend bij de Franse toezichthouder CNIL, meldt persbureau Bloomberg, dat de aanklacht heeft ingezien. Het bezwaar richt zich op de functie Personalized Advertising, die advertenties toont in de App Store, bij Apple News en de Stocks-app, gebaseerd op gebruikersgegevens.

De klacht tegen Apple komt op het moment dat het techbedrijf een software-update voor iPhones en iPads voorbereidt. Die update moet ervoor zorgen dat de hoeveelheid verzamelde gegevens van advertentiesystemen van derden, zoals Facebook, worden gelimiteerd. In tegenstelling tot die functie, is Apple's gepersonaliseerde advertentiesysteem standaard ingeschakeld.

Te veel macht

Gebruikers zijn volgens de klagers, France Digitale, "onvoldoende geïnformeerd over het gebruik en de verwerking van hun persoonlijke gegevens". Volgens de lobbygroep heeft Apple te veel macht in handen omdat het kan bepalen wie een "partner" is en wie een "derde partij" en dat dit in de loop van de tijd kan wijzigen zonder dat Apple daarvoor de gebruiker inlicht. Volgens Apple zijn de aanklachten "duidelijk vals".

Eerder diende een groep Franse adverteerders al een klacht in bij de mededingingsautoriteit in Frankrijk. Zij willen voorkomen dat Apple wijzigingen doorvoert in de manier waarop het bedrijf gegevens van iPhone-gebruikers verzamelt. Daarbij zou Apple in strijd met Europese regels handelen.

Ook privacy-activist Max Schrems kwam eerder in geweer tegen Apple. Met zijn lobbygroep Noyb diende hij klachten bij de Duitse en de Spaanse privacywaakhonden in. Dit omdat Apple in zijn ogen onrechtmatig een dienst heeft geïnstalleerd op zijn apparaten en apps waarmee het techbedrijf het gedrag van gebruikers kan volgen.

Meer uit Financieel

Formeel EU-onderzoek Red Bull om schenden concurrentieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.

14 minuten geleden
AFM waarschuwt voor AI op financiële markten: risico's groeien

AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.

22 minuten geleden
Ruim helft huishoudens heeft vertrouwen in financiële sector

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse huishoudens heeft vertrouwen in financiële instellingen zoals banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Het vertrouwen blijft daarmee stabiel vergeleken met vorig jaar, aldus de centrale bank op basis van jaarlijks onderzoek.

1 uur geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.

2 uur geleden
Vakbond De Unie geschrokken van nieuw banenverlies bij ASN Bank

UTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.

3 uur geleden
Action groeit verder in Europa, eerste winkels in Roemenië

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.

3 uur geleden
Siemens boekt voor derde jaar op rij recordwinst

MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.

4 uur geleden