Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk soepelere coronamaatregelen voor Duitse gevaccineerden

Mogelijk soepelere coronamaatregelen voor Duitse gevaccineerden

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers die volledig tegen het coronavirus zijn gevaccineerd of zijn hersteld van Covid-19 komen mogelijk in aanmerking voor meer vrijheden. Sommige coronamaatregelen zouden dan niet meer voor hen gelden, net als bij mensen die recent negatief zijn getest op het virus.

Een besluit is echter nog niet genomen, bleek maandag na afloop van overleg tussen bondskanselier Angela Merkel en leiders van deelstaten. Zij sprak van een "eerste discussie" die in de loop van volgende maand zou moeten zijn afgerond. In juni kan een digitaal vaccinbewijs beschikbaar zijn voor mensen die zijn ingeënt.

Uiterlijk in die maand wordt afgestapt van het voorrang geven aan bepaalde groepen bij het vaccineren, als het aan Merkel ligt. "Dat wil niet zeggen dat iedereen dan meteen kan worden ingeënt. Maar dan kan iedereen proberen om een ​​vaccinatieafspraak te krijgen."

Moeilijke overgangsfase

Sommige deelstaten zijn heel sceptisch en willen snellere versoepelingen, zei de Beierse premier Markus Söder na afloop van het overleg. "We zullen de komende maanden enorme stappen voorwaarts zetten." Merkel wees echter op de "moeilijke overgangsfase" nu nog maar een deel van de bevolking is gevaccineerd en de zorg nog onder druk staat. Zij kon bijvoorbeeld nog niet zeggen hoe de zomervakantie eruit zal zien en wanneer hotels weer open kunnen gaan. Beide leiders benadrukten het belang van hoop geven aan de bevolking.

De leider van de CDU-partij van Merkel, premier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen, noemde het in de Süddeutsche Zeitung een "wettelijk vereiste" dat mensen die een coronavaccin hebben gehad dezelfde rechten krijgen als Duitsers die zijn getest op het virus. Meerdere gebieden in Duitsland hebben al geëxperimenteerd met een soepeler coronabeleid voor personen die negatief waren getest. In de stad Tübingen en deelstaat Saarland kregen mensen met een negatieve coronatestuitslag weer toegang tot bijvoorbeeld winkels of bioscopen.

Mogelijk gaat dus een vergelijkbaar beleid gelden voor gevaccineerde mensen. Die verspreiden het virus volgens experts minder snel. In Duitsland heeft momenteel 23 procent van de bevolking een eerste dosis gehad van een coronavaccin. Zo'n 7 procent van de Duitsers is volledig gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Israël knapt het vuile werk op volgens Duitse bondskanselier

KANANASKIS/WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens de top van de G7 in het westen van Canada gezegd dat Israël met bombardementen in Iran "het vuile werk voor ons allemaal opknapt". Volgens Merz zijn "we allemaal slachtoffer van het Iraanse regime dat dood en verderf zaait".

49 minuten geleden
Na aanvallen op Iran gestrande Israëliërs opgehaald door El Al

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al begint woensdag met de repatriëring van Israëlische staatsburgers die in het buitenland zijn gestrand. El Al zegt toestemming te hebben gekregen van de Israëlische regering om de vluchten uit te voeren. Het Israëlische luchtruim is sinds Israël begon met de aanvallen op Iran gesloten voor burgerluchtvaart.

2 uur geleden
Spaanse stroomstoring kwam niet door cyberaanval

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.

3 uur geleden
Slowaakse premier Fico voelt wel iets voor neutraliteit

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De premier van NAVO- en EU-lidstaat Slowakije heeft zich uitgesproken voor een neutrale positie voor zijn land. "Als je het mij vraagt, zeg ik je dat in deze onzinnige tijden van bewapening, waarin wapenbedrijven in hun handen wrijven, neutraliteit Slowakije enorm ten goede zou komen", zei Robert Fico op een persconferentie.

4 uur geleden
Zware explosies in Teheran, Israël kondigt nieuwe aanvallen aan

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.

4 uur geleden
Rusland rekent op meer Noord-Koreaanse hulp in Koersk

PYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft Rusland ondersteuning toegezegd bij werkzaamheden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne vorig jaar een inval deed. Dat maakte de Russische topfunctionaris Sergej Sjojgoe bekend na een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Noord-Korea zou in totaal 6000 gespecialiseerde militairen sturen, zoals militaire bouwvakkers.

4 uur geleden
Kallas: diplomatie is enige weg naar oplossing voor Iran-Israël

BRUSSEL (ANP) - De Europese ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat een diplomatieke oplossing "de beste manier is om het Iraanse nucleaire programma op de lange termijn aan te pakken". Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas tijdens een persconferentie na een videoconferentie met de ministers. "De-escalatie is dringend noodzakelijk. Iran mag niet over een atoombom beschikken en diplomatie is de oplossing om dit te voorkomen", zei Kallas.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!