Moederdagactie van Vrienden van Siem gaat door het dak
THOLEN - Bijna 2400 eieren, kilo's pinda's en liters gesmolten chocolade waren nodig voor de Moederdagactie van de Vrienden van Siem. De vraag was namelijk groot. Zó groot dat sommige goedbedoelde en hartverwarmende grote afnames geweigerd moesten worden, maar Leo Vroegop is duidelijk dankbaar voor de respons. Samen met vele vrijwilligers zijn tientallen bakjes ambachtelijk gemaakte advocaat gemaakt, evenals zakjes zelfgemaakte pindarotsjes. Zaterdag worden ze rondgebracht over het hele eiland Tholen en zelfs daarbuiten. Dan wordt ook het bedrag bekend gemaakt dat met deze mooie actie voor Bravis en Daniël den Hoed is opgehaald.
DOOR VERA DE GEUS
"Werkelijk fantastisch en overweldigend", zo vat Leo Vroegop de Moederdagactie samen. De verkoop van kreukels enkele weken geleden, was een succes maar deze verkoopactie overtrof alle verwachtingen. "Het is natuurlijk ongelooflijk jammer dat we dit jaar zo goed als zeker, op een enkele actie aan het einde van het jaar misschien, geen goededoelen-acties kunnen houden zoals we gepland hadden. Daarom zoeken we steeds naar andere manieren om toch geld in te kunnen zamelen en zo bedachten we een leuke verkoop rond Moederdag."
Advocaat
"Ik herinnerde me dat Stien Slager uit Sint Annaland wel eens advocaat zelf maakte dus we hebben haar benaderd. Met de nodige hulp wilde ze ons graag helpen en ze stelde naast het recept zelfs haar garage beschikbaar. Op afstand hielp ze de vrijwilligers om heerlijke advocaat te maken. Onze secretaresse Joanne Post kwam daarnaast met het idee om niet alleen advocaat te verkopen, maar ook ambachtelijk gemaakte pindarotsjes."
Leuke attentie
En zo stond de week in het teken van heel veel eieren breken. "Bijna 2400 om precies te zijn. Het was een enorm karwei. Dankzij de hulp van velen hebben we zo'n 375 bakjes advocaat kunnen maken en 400 pakjes pindarotsjes. Een hele organisatie vooral qua logistiek, want de advocaat moet natuurlijk afkoelen en daarna koel gehouden worden. Daarna nog netjes verpakken, want omdat het voor Moederdag was, wilden we er wel een leuke attentie van maken."
Dankbaar
De vraag naar de producten was groot. Zo groot zelfs dat aan sommige bestellingen geen gehoor gegeven kon worden. "We waren er echt blij mee en zijn dankbaar dat mensen zo enthousiast zijn, maar we zijn afhankelijk van vrijwilligers die we natuurlijk niet dag en nacht konden laten werken", zegt hij lachend.
Zaterdag wordt bekend gemaakt welk bedrag is opgehaald.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
8 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
9 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
13 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geledenTHOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.
2 dagen geleden