Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl klaar met overname Amerikaans Grubhub

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl klaar met overname Amerikaans Grubhub

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, heeft de overname van het Amerikaanse maaltijdplatform Grubhub afgerond. Door de samensmelting ontstaat het grootste maaltijdbezorgingsbedrijf buiten China. Met de deal, die volledig in aandelen werd afgehandeld, is meer dan dan 7 miljard dollar gemoeid.

Topman Jitse Groen is blij dat de deal nu echt een feit is. "Ik heb altijd geloofd dat de combinatie van Takeaway.com, Just Eat en Grubhub een winnende combinatie is", laat hij weten. Volgens hem is zijn bedrijf nu marktleider in Europa, Canada en Australië en heeft het zeer sterke posities op belangrijke maaltijdbestelmarkten in de Verenigde Staten. Groen heeft eerder al gezegd dat het op de markt voor onlinebestellingen van eten het belangrijkst is om de grootste te zijn.

Grubhub werkt samen met ongeveer 300.000 restaurants. Daarvan zijn er meer dan 280.000 in de VS gevestigd. De onderneming had ook een beursnotering in New York. Naar verwachting kan er vanaf woensdag in Just Eat Takeaway gehandeld worden aan de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq.

Just Eat Takeaway is zelf vrij recent ontstaan uit een fusie. Het Nederlandse Takeaway breidde vorig jaar dankzij de samenvoeging met het Britse Just Eat uit naar het Verenigd Koninkrijk. De overname van Grubhub werd vervolgens in juni 2020 aangekondigd. Het Nederlands-Britse bedrijf kaapte Grubhub weg voor de ogen van Uber, dat volgens verschillende media eveneens geïnteresseerd was in het bedrijf. Uber is vooral bekend van zijn gelijknamige taxi-app maar is via Uber Eats ook actief op de maaltijdbezorgmarkt.

Meer uit Financieel

Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

6 minuten geleden
ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

1 uur geleden
Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

1 uur geleden
Staat pleit voor verlengen ingreep ondernemingskamer bij Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.

2 uur geleden
Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

2 uur geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

2 uur geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

3 uur geleden