Moederbedrijf MediaMarkt in overnamegesprekken met Chinese JD.com
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse Ceconomy, moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, voert vergevorderde gesprekken over een overname door de grote Chinese webwinkel JD.com in een deal ter waarde van ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy heeft ruim duizend winkels van MediaMarkt en Saturn in Europa. MediaMarkt telt in Nederland meer dan vijftig winkels.
Volgens Ceconomy overweegt JD.com een bod van 4,60 euro per aandeel in contanten. Er is nog geen bindende overeenkomst getekend en het is ook niet zeker dat er een bod wordt gedaan, aldus het bedrijf uit Düsseldorf.
Op de beurs in Frankfurt steeg de koers van Ceconomy donderdag met 12 procent tot 4,20 euro per aandeel. Begin dit jaar werd door persbureau Bloomberg al gemeld dat JD.com interesse heeft in Ceconomy en gesprekken voerde met grote aandeelhouders over een mogelijk bod. Volgens Bloomberg was er eind 2023 ook al eens interesse van de Chinezen om het bedrijf te kopen.
Omzet
Ceconomy was vorig boekjaar goed voor een omzet van 22,4 miljard euro en een nettowinst van 77 miljoen euro. Het bedrijf verkoopt ook veel online. Het aantal werknemers bedraagt ongeveer 50.000, aldus de website van het winkelconcern.
JD.com is een van de grootste webwinkels van China en kan op jacht zijn naar buitenlandse overnames omdat de binnenlandse markt is verzwakt. Vorig jaar zou JD.com nog een overname van de Britse elektronicaketen Currys hebben onderzocht, maar besloot daar uiteindelijk van af te zien.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
6 uur geleden