Moederbedrijf Facebook doet opnieuw goede zaken met advertenties
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebooks moederbedrijf Meta Platforms is er afgelopen zomer opnieuw in geslaagd om veel adverteerders te vinden die gebruik wilden maken van de reclamemogelijkheden op de socialemediaplatforms. Volgens kenners laat de onderneming daarmee zien dat het zijn advertentie-inkomsten kan verbeteren en tegelijkertijd fors kan investeren in bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie (AI).
De totale omzet dikte in het derde kwartaal met 23 procent aan vergeleken met dezelfde periode vorig jaar tot meer dan 34,1 miljard dollar. De nettowinst liep daarnaast op tot 11,6 miljard dollar, van 4,4 miljard dollar een jaar terug.
Meta zag zijn resultaten in de vergelijkbare periode vorig jaar nog fors terugvallen door hogere kosten en omdat adverteerders vanwege de economische onzekerheid toen scherper op de uitgaven gingen letten en terughoudender waren geworden met reclames. Maar dit jaar lijkt de onderneming de weg omhoog weer teruggevonden te hebben.
"We hebben een goed kwartaal gehad", zegt topman Mark Zuckerberg over de voorbije periode. "Ik ben trots op het werk dat onze teams hebben gedaan om AI en mixed reality te bevorderen met de lancering van Quest 3, de slimme Ray-Ban Meta-bril en onze AI-studio."
Kwart van wereldbevolking
De uitgaven van Meta blijven voorlopig zeer hoog. Voor dit jaar zijn verwachtingen wel iets getemperd, maar de rekening bedraagt waarschijnlijk nog altijd tussen de 87 miljard en 89 miljard dollar. Volgend jaar denkt Meta tussen 94 miljard en 99 miljard dollar te spenderen.
De onderneming kreeg er afgelopen kwartaal ook weer gebruikers bij. Het aantal dagelijks actieve gebruikers op Facebook bedraagt inmiddels zo'n 2,1 miljard. Dat betekent dat ruim een kwart van de wereldbevolking elke dag op de site inlogt. Voor alle Meta-diensten, naast Facebook ook Instagram, WhatsApp en de dit jaar opgezette X-rivaal Threads, gaat het om ruim 3,1 miljard dagelijks actieve gebruikers.
Meta meldde in maart nog 10.000 extra banen te schrappen om kosten te besparen. Die maatregel kwam bovenop een forse ingreep eind vorig jaar. In november had het bedrijf namelijk al gezegd dat er 11.000 arbeidsplaatsen gingen verdwijnen. Momenteel telt het bedrijf wereldwijd ruim 66.000 werknemers
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
3 uur geleden