Moederbedrijf Facebook doet opnieuw goede zaken met advertenties
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebooks moederbedrijf Meta Platforms is er afgelopen zomer opnieuw in geslaagd om veel adverteerders te vinden die gebruik wilden maken van de reclamemogelijkheden op de socialemediaplatforms. Volgens kenners laat de onderneming daarmee zien dat het zijn advertentie-inkomsten kan verbeteren en tegelijkertijd fors kan investeren in bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie (AI).
De totale omzet dikte in het derde kwartaal met 23 procent aan vergeleken met dezelfde periode vorig jaar tot meer dan 34,1 miljard dollar. De nettowinst liep daarnaast op tot 11,6 miljard dollar, van 4,4 miljard dollar een jaar terug.
Meta zag zijn resultaten in de vergelijkbare periode vorig jaar nog fors terugvallen door hogere kosten en omdat adverteerders vanwege de economische onzekerheid toen scherper op de uitgaven gingen letten en terughoudender waren geworden met reclames. Maar dit jaar lijkt de onderneming de weg omhoog weer teruggevonden te hebben.
"We hebben een goed kwartaal gehad", zegt topman Mark Zuckerberg over de voorbije periode. "Ik ben trots op het werk dat onze teams hebben gedaan om AI en mixed reality te bevorderen met de lancering van Quest 3, de slimme Ray-Ban Meta-bril en onze AI-studio."
Kwart van wereldbevolking
De uitgaven van Meta blijven voorlopig zeer hoog. Voor dit jaar zijn verwachtingen wel iets getemperd, maar de rekening bedraagt waarschijnlijk nog altijd tussen de 87 miljard en 89 miljard dollar. Volgend jaar denkt Meta tussen 94 miljard en 99 miljard dollar te spenderen.
De onderneming kreeg er afgelopen kwartaal ook weer gebruikers bij. Het aantal dagelijks actieve gebruikers op Facebook bedraagt inmiddels zo'n 2,1 miljard. Dat betekent dat ruim een kwart van de wereldbevolking elke dag op de site inlogt. Voor alle Meta-diensten, naast Facebook ook Instagram, WhatsApp en de dit jaar opgezette X-rivaal Threads, gaat het om ruim 3,1 miljard dagelijks actieve gebruikers.
Meta meldde in maart nog 10.000 extra banen te schrappen om kosten te besparen. Die maatregel kwam bovenop een forse ingreep eind vorig jaar. In november had het bedrijf namelijk al gezegd dat er 11.000 arbeidsplaatsen gingen verdwijnen. Momenteel telt het bedrijf wereldwijd ruim 66.000 werknemers
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
15 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
17 uur geleden