Moederbedrijf DAF profiteert van vergroeningsslag in transport
BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - Paccar, het moederbedrijf van truckfabrikant DAF, profiteert ervan dat transportbedrijven oudere vrachtwagens vervangen door nieuwere, meer energiezuinige exemplaren. Het Amerikaanse concern heeft daardoor afgelopen kwartaal beduidend meer omzet en een recordwinst in de boeken gezet.
Paccar, dat in de Verenigde Staten ook de merken Kenworth en Peterbilt heeft, zag de verkopen met 23 procent toenemen vergeleken met een jaar eerder tot 8,7 miljard dollar. Onder de streep bleef 1,2 miljard dollar winst over. Dat was 60 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
"Klanten vervangen oudere voertuigen door de nieuwe zuinige Kenworth- en Peterbilt-trucks", zegt Paccar-bestuurder Mike Dozier in een toelichting. Ook in Europa, waar DAF een grote speler is, werden meer vrachtwagens verkocht. In totaal wisten de drie merken van het concern afgelopen kwartaal meer dan 50.000 trucks te verkopen. Een jaar terug ging het in het derde kwartaal nog om ruim 44.000 exemplaren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
12 uur geleden