Moederbedrijf DAF profiteert van vergroeningsslag in transport
BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - Paccar, het moederbedrijf van truckfabrikant DAF, profiteert ervan dat transportbedrijven oudere vrachtwagens vervangen door nieuwere, meer energiezuinige exemplaren. Het Amerikaanse concern heeft daardoor afgelopen kwartaal beduidend meer omzet en een recordwinst in de boeken gezet.
Paccar, dat in de Verenigde Staten ook de merken Kenworth en Peterbilt heeft, zag de verkopen met 23 procent toenemen vergeleken met een jaar eerder tot 8,7 miljard dollar. Onder de streep bleef 1,2 miljard dollar winst over. Dat was 60 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
"Klanten vervangen oudere voertuigen door de nieuwe zuinige Kenworth- en Peterbilt-trucks", zegt Paccar-bestuurder Mike Dozier in een toelichting. Ook in Europa, waar DAF een grote speler is, werden meer vrachtwagens verkocht. In totaal wisten de drie merken van het concern afgelopen kwartaal meer dan 50.000 trucks te verkopen. Een jaar terug ging het in het derde kwartaal nog om ruim 44.000 exemplaren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
42 minuten geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
43 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiƫle positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
2 uur geleden