Moeder van baby Santiago op vliegtuig naar Frankrijk gezet
AMSTERDAM (ANP) - De moeder die haar te vroeg geboren baby Santiago ontvoerde uit een Frans ziekenhuis en naar Amsterdam meenam, is donderdag aan Frankrijk overgeleverd. Ze is rond 14.00 uur op het vliegtuig gezet, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Amsterdam. In Frankrijk moet ze voor de rechtbank verschijnen.
De acht weken premature Santiago werd op 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem meenamen. De politie vond de ouders van 23 en 25 jaar met hun baby op 25 oktober na een grootschalige zoekactie in een hotel in Amsterdam, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.
Voorlopig is alleen de vrouw op verzoek van de Franse autoriteiten overgeleverd, omdat zij koos voor een verkorte procedure. De vader van de baby heeft voor zijn uitleveringsverzoek gekozen voor de lange procedure met een zitting van de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam.
Advocaat: posttraumatische stress bij moeder
Het kind was in een couveuse in een boodschappentas via België meegenomen naar Nederland, maar verkeert in goede gezondheid, meldt persbureau AFP op basis van een bron uit onderzoekskringen. Hij is vorige week al met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk.
Advocaat Romuald Sayagh zegt tegen het persbureau dat de moeder bang was dat haar kind zou worden weggenomen en overgedragen zou worden aan de hulpverlening. "Ze verkeerde in een staat van posttraumatische stress" als gevolg van de premature geboorte, aldus de raadsman.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
13 uur geleden