Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder van baby Santiago op vliegtuig naar Frankrijk gezet

Moeder van baby Santiago op vliegtuig naar Frankrijk gezet

AMSTERDAM (ANP) - De moeder die haar te vroeg geboren baby Santiago ontvoerde uit een Frans ziekenhuis en naar Amsterdam meenam, is donderdag aan Frankrijk overgeleverd. Ze is rond 14.00 uur op het vliegtuig gezet, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Amsterdam. In Frankrijk moet ze voor de rechtbank verschijnen.

De acht weken premature Santiago werd op 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem meenamen. De politie vond de ouders van 23 en 25 jaar met hun baby op 25 oktober na een grootschalige zoekactie in een hotel in Amsterdam, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.

Voorlopig is alleen de vrouw op verzoek van de Franse autoriteiten overgeleverd, omdat zij koos voor een verkorte procedure. De vader van de baby heeft voor zijn uitleveringsverzoek gekozen voor de lange procedure met een zitting van de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam.

Advocaat: posttraumatische stress bij moeder

Het kind was in een couveuse in een boodschappentas via België meegenomen naar Nederland, maar verkeert in goede gezondheid, meldt persbureau AFP op basis van een bron uit onderzoekskringen. Hij is vorige week al met een ambulance teruggebracht naar Frankrijk.

Advocaat Romuald Sayagh zegt tegen het persbureau dat de moeder bang was dat haar kind zou worden weggenomen en overgedragen zou worden aan de hulpverlening. "Ze verkeerde in een staat van posttraumatische stress" als gevolg van de premature geboorte, aldus de raadsman.

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanhoudingen in zaak doodsteken 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.

8 minuten geleden
FNV-voorzitter: politiek zet samenleving bij voorbaat in de kou

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.

16 minuten geleden
Greenpeace: planbureaus maken keuzes coalitie pijnlijk duidelijk

AMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.

1 uur geleden
CNV: laagste inkomens betalen hoofdprijs voor coalitieplannen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.

1 uur geleden
OM: verdenkingen in soevereinenzaak toegenomen

LEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.

2 uur geleden
Drie aanhoudingen in onderzoek naar fraude met stichtingen

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.

3 uur geleden
Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

18 uur geleden