Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Thuisbezorgd.nl herstelt op beurs na flink verlies in 2022

Moeder Thuisbezorgd.nl herstelt op beurs na flink verlies in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Het aandeel moest vorig jaar nog flink aan waarde inleveren, maar juist aandelen die vorig jaar uit de gratie waren laten nu een duidelijk koersherstel zien. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor de Zwitserse bank Credit Suisse en het Duitse maaltijdpakkettenbedrijf HelloFresh.

Just Eat Takeaway eindigde de handelsdag 5,5 procent in de plus. Vorig jaar leverde de onderneming nog meer dan de helft van zijn beurswaarde in. Net als branchegenoten groeide Just Eat Takeaway sterk tijdens de coronapandemie, maar kampte het daarna met een groeivertraging omdat mensen weer vaker buitenshuis gingen eten.

Credit Suisse speelde vorig jaar zelfs twee derde van zijn beurswaarde kwijt, maar dinsdag won het aandeel in Zürich bijna 5 procent. HelloFresh, dat vorig jaar zo'n 70 procent minder waard werd, ging in Frankfurt bijna 10 procent hoger de handelsdag uit.

Tech- en chipbedrijven

De Europese beursgraadmeters gingen over de gehele linie omhoog, waarbij vooral de tech- en chipbedrijven stevige koerswinsten lieten zien. De AEX-index aan het Beursplein boekte een winst van 0,9 procent en kwam uit op 707,63 punten. De MidKap klom 1,1 procent tot 955,71 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,4 procent.

Techinvesteerder Prosus (plus 4,1 procent) ging aan kop bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het aandeel profiteerde van een sterke start van de beurshandel in Hongkong. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, steeg daar ruim 3 procent.

KLM

Olie- en gasconcern Shell eindigde bijna 1 procent in de min, waarschijnlijk als gevolg van de dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,5 procent minder, op 77,41 dollar. Brentolie werd 3,7 procent goedkoper op 82,72 dollar per vat.

In de MidKap steeg Air France-KLM 1,5 procent. Vakbonden bij KLM willen dat er op Europees niveau regels komen rond vluchten vanuit China. Volgens de bonden zijn er zorgen bij KLM-personeel over het grote aantal besmettingen in China. De EU-lidstaten praten woensdag over een gezamenlijke aanpak. Beijing verklaarde dat de reisbeperkingen die sommige landen al hebben opgelegd onacceptabel zijn en zegt tegenmaatregelen te overwegen.

De euro was 1,0557 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

39 minuten geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

51 minuten geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

1 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

3 uur geleden
Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

4 uur geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

6 uur geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

6 uur geleden