Moeder Thuisbezorgd.nl herstelt op beurs na flink verlies in 2022
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Het aandeel moest vorig jaar nog flink aan waarde inleveren, maar juist aandelen die vorig jaar uit de gratie waren laten nu een duidelijk koersherstel zien. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor de Zwitserse bank Credit Suisse en het Duitse maaltijdpakkettenbedrijf HelloFresh.
Just Eat Takeaway eindigde de handelsdag 5,5 procent in de plus. Vorig jaar leverde de onderneming nog meer dan de helft van zijn beurswaarde in. Net als branchegenoten groeide Just Eat Takeaway sterk tijdens de coronapandemie, maar kampte het daarna met een groeivertraging omdat mensen weer vaker buitenshuis gingen eten.
Credit Suisse speelde vorig jaar zelfs twee derde van zijn beurswaarde kwijt, maar dinsdag won het aandeel in Zürich bijna 5 procent. HelloFresh, dat vorig jaar zo'n 70 procent minder waard werd, ging in Frankfurt bijna 10 procent hoger de handelsdag uit.
Tech- en chipbedrijven
De Europese beursgraadmeters gingen over de gehele linie omhoog, waarbij vooral de tech- en chipbedrijven stevige koerswinsten lieten zien. De AEX-index aan het Beursplein boekte een winst van 0,9 procent en kwam uit op 707,63 punten. De MidKap klom 1,1 procent tot 955,71 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,4 procent.
Techinvesteerder Prosus (plus 4,1 procent) ging aan kop bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het aandeel profiteerde van een sterke start van de beurshandel in Hongkong. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, steeg daar ruim 3 procent.
KLM
Olie- en gasconcern Shell eindigde bijna 1 procent in de min, waarschijnlijk als gevolg van de dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,5 procent minder, op 77,41 dollar. Brentolie werd 3,7 procent goedkoper op 82,72 dollar per vat.
In de MidKap steeg Air France-KLM 1,5 procent. Vakbonden bij KLM willen dat er op Europees niveau regels komen rond vluchten vanuit China. Volgens de bonden zijn er zorgen bij KLM-personeel over het grote aantal besmettingen in China. De EU-lidstaten praten woensdag over een gezamenlijke aanpak. Beijing verklaarde dat de reisbeperkingen die sommige landen al hebben opgelegd onacceptabel zijn en zegt tegenmaatregelen te overwegen.
De euro was 1,0557 dollar waard, tegen 1,0656 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
11 uur geleden