Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Facebook krijgt Noorse boete vanwege persoonlijke reclames

Moeder Facebook krijgt Noorse boete vanwege persoonlijke reclames

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram, moet een miljoen kroon boete per dag betalen aan Noorwegen, aldus de Noorse toezichthouder voor bescherming van persoonsgegevens. Dat bedrag komt neer op ruim 89.000 euro. Meta krijgt deze boete omdat het nog steeds data verzamelt van Noorse gebruikers voor persoonlijke advertenties.

Vanaf volgende week maandag gaan de boetes in. Die lopen tot begin november, maar de toezichthouder kan de straf permanent maken.

De toezichthouder legde Meta vorige maand een tijdelijk verbod op om gebruikers van Facebook en Instagram gerichte reclames te laten zien. Meta had tot vorige week vrijdag de tijd om aan het verbod te voldoen. Bij persoonlijke reclames worden advertenties geplaatst op basis van het internetgedrag van gebruikers. Dat is volgens toezichthouder Datatilsynet illegaal en een inbreuk op privacy. Meta mag overigens nog wel persoonlijke advertenties laten zien aan gebruikers die daar zelf goedkeuring voor geven, of aan de hand van gegevens die gebruikers in hun biografie op Facebook en Instagram schrijven.

Privacy

Mogelijk neemt de Europese privacytoezichthouder EDPB dezelfde stap als Noorwegen. De EDPB bepaalde in december dat Meta alleen nog maar gerichte advertenties mag tonen als gebruikers toestemming hebben gegeven voor het gebruik van hun gegevens. Meta houdt zich na verschillende wijzigingen volgens het Hof van Justitie van de Europese Unie nog steeds niet aan de regels. Eerder kreeg Meta al Europese boetes van honderden miljoenen euro's voor privacyschendingen.

Meta stapt naar de Noorse rechtbank om de boete aan te vechten in een voorlopige voorziening, aldus een melding bij de rechtbank. De hoorzittingen beginnen over twee weken en duren twee dagen. Meta gaf geen commentaar tegen persbureau Reuters na vragen over de zaak.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

17 minuten geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

26 minuten geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

1 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

3 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

3 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

4 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

4 uur geleden