Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder British Airways merkt herstel trans-Atlantische boekingen

Moeder British Airways merkt herstel trans-Atlantische boekingen

LONDEN (ANP/RTR) - Bij de maatschappijen van luchtvaartconcern IAG, het moederbedrijf van bijvoorbeeld British Airways en Iberia, zit het aantal boekingen voor vluchten over de Atlantische Oceaan al bijna weer op het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Dat heeft de topman van IAG, Luis Gallego, gezegd op een luchtvaartconferentie.

Eerder deze maand openden de Verenigde Staten weer hun landsgrenzen voor reizigers die volledig zijn gevaccineerd. Daardoor is de vraag naar trans-Atlantische vluchten flink toegenomen, aldus Gallego. Hij gaf ook aan dat zijn bedrijf bezig is met het herstel, maar het zou wel geleidelijk gaan. Gallego rekent er over de gehele linie op dat het vliegverkeer tegen 2023 weer op het niveau van voor de pandemie zit.

IAG is niet het enige bedrijf dat profiteert van de Amerikaanse openstelling voor gevaccineerden. Enkele weken geleden gaf KLM al aan dat het aantal nieuwe boekingen voor vliegtickets naar de Verenigde Staten meer dan verdriedubbeld was. De Nederlandse maatschappij noemde daarbij geen specifieke boekingcijfers.

In de VS gold sinds het begin van de coronapandemie in maart vorig jaar een streng inreisbeleid, waardoor een Amerikaans paspoort of verblijfsvergunning in vrijwel alle gevallen de voorwaarde was om naar het land te kunnen gaan. Vandaar dat de keuze van Washington om een ander beleid te gaan voeren voor de luchtvaart zo'n spurt in de vraag naar vliegtickets heeft opgeleverd. Reizigers moeten voor de vlucht naast een vaccinatiebewijs wel nog een negatieve coronatestuitslag laten zien. Alleen een test voldoet niet. De test moet niet langer dan 72 uur voor aankomst zijn afgenomen. Ook moeten reizigers desgevraagd delen met wie ze contact hebben gehad.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

3 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

4 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

5 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

7 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

8 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

10 uur geleden