Moeder British Airways merkt herstel trans-Atlantische boekingen
LONDEN (ANP/RTR) - Bij de maatschappijen van luchtvaartconcern IAG, het moederbedrijf van bijvoorbeeld British Airways en Iberia, zit het aantal boekingen voor vluchten over de Atlantische Oceaan al bijna weer op het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Dat heeft de topman van IAG, Luis Gallego, gezegd op een luchtvaartconferentie.
Eerder deze maand openden de Verenigde Staten weer hun landsgrenzen voor reizigers die volledig zijn gevaccineerd. Daardoor is de vraag naar trans-Atlantische vluchten flink toegenomen, aldus Gallego. Hij gaf ook aan dat zijn bedrijf bezig is met het herstel, maar het zou wel geleidelijk gaan. Gallego rekent er over de gehele linie op dat het vliegverkeer tegen 2023 weer op het niveau van voor de pandemie zit.
IAG is niet het enige bedrijf dat profiteert van de Amerikaanse openstelling voor gevaccineerden. Enkele weken geleden gaf KLM al aan dat het aantal nieuwe boekingen voor vliegtickets naar de Verenigde Staten meer dan verdriedubbeld was. De Nederlandse maatschappij noemde daarbij geen specifieke boekingcijfers.
In de VS gold sinds het begin van de coronapandemie in maart vorig jaar een streng inreisbeleid, waardoor een Amerikaans paspoort of verblijfsvergunning in vrijwel alle gevallen de voorwaarde was om naar het land te kunnen gaan. Vandaar dat de keuze van Washington om een ander beleid te gaan voeren voor de luchtvaart zo'n spurt in de vraag naar vliegtickets heeft opgeleverd. Reizigers moeten voor de vlucht naast een vaccinatiebewijs wel nog een negatieve coronatestuitslag laten zien. Alleen een test voldoet niet. De test moet niet langer dan 72 uur voor aankomst zijn afgenomen. Ook moeten reizigers desgevraagd delen met wie ze contact hebben gehad.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
3 uur geleden