Moeder British Airways merkt herstel trans-Atlantische boekingen
LONDEN (ANP/RTR) - Bij de maatschappijen van luchtvaartconcern IAG, het moederbedrijf van bijvoorbeeld British Airways en Iberia, zit het aantal boekingen voor vluchten over de Atlantische Oceaan al bijna weer op het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Dat heeft de topman van IAG, Luis Gallego, gezegd op een luchtvaartconferentie.
Eerder deze maand openden de Verenigde Staten weer hun landsgrenzen voor reizigers die volledig zijn gevaccineerd. Daardoor is de vraag naar trans-Atlantische vluchten flink toegenomen, aldus Gallego. Hij gaf ook aan dat zijn bedrijf bezig is met het herstel, maar het zou wel geleidelijk gaan. Gallego rekent er over de gehele linie op dat het vliegverkeer tegen 2023 weer op het niveau van voor de pandemie zit.
IAG is niet het enige bedrijf dat profiteert van de Amerikaanse openstelling voor gevaccineerden. Enkele weken geleden gaf KLM al aan dat het aantal nieuwe boekingen voor vliegtickets naar de Verenigde Staten meer dan verdriedubbeld was. De Nederlandse maatschappij noemde daarbij geen specifieke boekingcijfers.
In de VS gold sinds het begin van de coronapandemie in maart vorig jaar een streng inreisbeleid, waardoor een Amerikaans paspoort of verblijfsvergunning in vrijwel alle gevallen de voorwaarde was om naar het land te kunnen gaan. Vandaar dat de keuze van Washington om een ander beleid te gaan voeren voor de luchtvaart zo'n spurt in de vraag naar vliegtickets heeft opgeleverd. Reizigers moeten voor de vlucht naast een vaccinatiebewijs wel nog een negatieve coronatestuitslag laten zien. Alleen een test voldoet niet. De test moet niet langer dan 72 uur voor aankomst zijn afgenomen. Ook moeten reizigers desgevraagd delen met wie ze contact hebben gehad.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden