Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeder Booking.com verwacht forse boete van Spaanse toezichthouder

Moeder Booking.com verwacht forse boete van Spaanse toezichthouder

AMSTERDAM (ANP) - De Spaanse concurrentiewaakhond CNMC wil het moederbedrijf van Booking.com een boete geven van 490 miljoen euro voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt. Dat bevestigt een woordvoerder van het internetbedrijf voor hotelboekingen na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

Volgens de zegsman is de boete nog niet daadwerkelijk uitgedeeld, maar is wel al bekend dat de geldstraf eraan komt. De Spaanse toezichthouder deed al langer onderzoek naar Booking.com omdat dat er een vermoeden was van oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land.

Het is de tweede financiële tegenslag voor Booking.com in korte tijd. Eind vorige maand werd al bekend dat de onderneming zich in Nederland moet aansluiten bij een pensioenfonds voor de reisbranche. Het concern verzette zich daartegen en vindt zichzelf vooral een technologieplatform. Maar het gerechtshof in Den Haag was het daar niet mee eens. Die uitspraak zorgde ook al voor een extra kostenpost van honderden miljoenen euro's.

Beide tegenvallers zijn meegenomen in de kwartaalcijfers die moederconcern Booking Holdings donderdag presenteerde. Daardoor zag de onderneming haar kwartaalwinst met 82 procent kelderen vergeleken met een jaar eerder, tot 222 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

1 uur geleden
EU keurt overname cybersecurity-startup Wiz door Google goed

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.

1 uur geleden
Handelsminister VS ontkent nauwe banden met Epstein voor Senaat

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.

1 uur geleden
Europees Parlement steunt introductie digitale euro

BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.

2 uur geleden
Paramount verhoogt vijandig bod op Warner Bros. Discovery

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.

3 uur geleden
FNV: kleine vertragingen op Schiphol door actie douaniers

SCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.

3 uur geleden
Muziekdienst Spotify flink hoger op Wall Street na recordkwartaal

NEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.

3 uur geleden