Moeder baby Santiago waarschijnlijk volgende week overgeleverd
AMSTERDAM (ANP) - De moeder van de te vroeg geboren Franse baby Santiago wordt waarschijnlijk volgende week overgeleverd aan Frankrijk. Een woordvoerder van de rechtbank in Amsterdam bevestigt berichtgeving hierover van De Telegraaf.
Frankrijk had om overlevering van de vrouw verzocht. De vrouw heeft volgens de woordvoerder gekozen voor een verkorte procedure en de raadkamer is akkoord met haar overlevering. Wanneer de overlevering exact zal plaatsvinden, is onbekend bij de rechtbank. De vader van de baby heeft gekozen voor de lange procedure voor het overleveringsverzoek. Dat zal op een later moment worden behandeld tijdens een openbare zitting van de Internationale Rechtshulpkamer (IRK).
De acht weken te vroeg geboren Santiago werd 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem vorige week maandag meenamen. De Franse autoriteiten riepen de ouders op het premature kind onmiddellijk naar het dichtstbijzijnde hospitaal te brengen, en zeiden zich ernstige zorgen te maken over zijn gezondheid. Vorige week vrijdag werden de ouders en Santiago, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen, aangetroffen in een hotel in Amsterdam. De ouders werden aangehouden. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.
De woordvoerder van de rechtbank kon niks zeggen over Santiago zelf. Zaterdag meldde het Belgische Openbaar Ministerie "geruststellende informatie" te hebben gekregen over de gezondheidstoestand van het premature kind, dat op dat moment in het ziekenhuis lag. Over het motief gaf het Belgische OM toen aan dat de ouders mogelijk vreesden uit het ouderlijk gezag gezet te kunnen worden.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
4 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
7 uur geleden