Moeder baby Santiago waarschijnlijk volgende week overgeleverd
AMSTERDAM (ANP) - De moeder van de te vroeg geboren Franse baby Santiago wordt waarschijnlijk volgende week overgeleverd aan Frankrijk. Een woordvoerder van de rechtbank in Amsterdam bevestigt berichtgeving hierover van De Telegraaf.
Frankrijk had om overlevering van de vrouw verzocht. De vrouw heeft volgens de woordvoerder gekozen voor een verkorte procedure en de raadkamer is akkoord met haar overlevering. Wanneer de overlevering exact zal plaatsvinden, is onbekend bij de rechtbank. De vader van de baby heeft gekozen voor de lange procedure voor het overleveringsverzoek. Dat zal op een later moment worden behandeld tijdens een openbare zitting van de Internationale Rechtshulpkamer (IRK).
De acht weken te vroeg geboren Santiago werd 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem vorige week maandag meenamen. De Franse autoriteiten riepen de ouders op het premature kind onmiddellijk naar het dichtstbijzijnde hospitaal te brengen, en zeiden zich ernstige zorgen te maken over zijn gezondheid. Vorige week vrijdag werden de ouders en Santiago, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen, aangetroffen in een hotel in Amsterdam. De ouders werden aangehouden. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.
De woordvoerder van de rechtbank kon niks zeggen over Santiago zelf. Zaterdag meldde het Belgische Openbaar Ministerie "geruststellende informatie" te hebben gekregen over de gezondheidstoestand van het premature kind, dat op dat moment in het ziekenhuis lag. Over het motief gaf het Belgische OM toen aan dat de ouders mogelijk vreesden uit het ouderlijk gezag gezet te kunnen worden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
30 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
10 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
13 uur geleden