Moeder baby Santiago waarschijnlijk volgende week overgeleverd
AMSTERDAM (ANP) - De moeder van de te vroeg geboren Franse baby Santiago wordt waarschijnlijk volgende week overgeleverd aan Frankrijk. Een woordvoerder van de rechtbank in Amsterdam bevestigt berichtgeving hierover van De Telegraaf.
Frankrijk had om overlevering van de vrouw verzocht. De vrouw heeft volgens de woordvoerder gekozen voor een verkorte procedure en de raadkamer is akkoord met haar overlevering. Wanneer de overlevering exact zal plaatsvinden, is onbekend bij de rechtbank. De vader van de baby heeft gekozen voor de lange procedure voor het overleveringsverzoek. Dat zal op een later moment worden behandeld tijdens een openbare zitting van de Internationale Rechtshulpkamer (IRK).
De acht weken te vroeg geboren Santiago werd 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem vorige week maandag meenamen. De Franse autoriteiten riepen de ouders op het premature kind onmiddellijk naar het dichtstbijzijnde hospitaal te brengen, en zeiden zich ernstige zorgen te maken over zijn gezondheid. Vorige week vrijdag werden de ouders en Santiago, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen, aangetroffen in een hotel in Amsterdam. De ouders werden aangehouden. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.
De woordvoerder van de rechtbank kon niks zeggen over Santiago zelf. Zaterdag meldde het Belgische Openbaar Ministerie "geruststellende informatie" te hebben gekregen over de gezondheidstoestand van het premature kind, dat op dat moment in het ziekenhuis lag. Over het motief gaf het Belgische OM toen aan dat de ouders mogelijk vreesden uit het ouderlijk gezag gezet te kunnen worden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
13 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
14 uur geleden