Moderna vraagt toestemming voor coronavaccin voor jonge kinderen
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - Moderna zegt dat het eigen coronavaccin geschikt is voor gebruik bij kinderen tot 6 jaar. De farmaceut heeft de Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gevraagd om toestemming om het vaccin voor deze leeftijdsgroep in te zetten. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
Het zou het eerste vaccin zijn dat geschikt is voor kinderen onder de 5 jaar. Het vaccin van Pfizer/BioNTech mag al gebruikt worden bij kinderen van 5 jaar en ouder, maar testen met het Pfizer-vaccin bij jongere kinderen wezen uit dat het vergeleken met volwassenen te weinig bescherming bood. Pfizer zette daarom de testen bij kinderen tussen de 2 en 4 jaar voort met een derde prik.
Volgens testresultaten die Moderna in maart publiceerde is het eigen vaccin veilig voor kinderen tot 6 jaar en zijn ze na vaccinatie even goed beschermd als volwassenen.
Meer uit Gezond
GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 dag geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.
3 dagen geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.
3 dagen geledenEELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.
4 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
4 dagen geleden