Modemerk Burberry profiteert van hogere verkoopprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan dankzij hogere verkoopprijzen voor zijn regenjassen en handtassen met ruitjespatroon. Daardoor gingen zowel winst als omzet omhoog. Wel heeft Burberry last van de coronalockdowns in de belangrijke Chinese markt.
Het 166 jaar oude Burberry is al enige jaren bezig om zichzelf meer als luxemerk in de markt te zetten. Daarbij horen dus ook hogere prijzen. De omzet steeg in vergelijking met een jaar eerder met 21 procent naar meer dan 2,8 miljard pond, omgerekend 3,3 miljard euro. Het bedrijfsresultaat lag 32 procent hoger op 523 miljoen pond.
Het is de eerste cijferpresentatie onder leiding van de nieuwe topman Jonathan Akeroyd, die is overgekomen van het Italiaanse modemerk Versace. Burberry houdt daarbij vast aan eerder gegeven verwachtingen voor het gehele jaar. Die prognose is volgens de onderneming wel afhankelijk van de coronaontwikkelingen in China.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
20 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
3 uur geleden