Modemerk Burberry profiteert van hogere verkoopprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan dankzij hogere verkoopprijzen voor zijn regenjassen en handtassen met ruitjespatroon. Daardoor gingen zowel winst als omzet omhoog. Wel heeft Burberry last van de coronalockdowns in de belangrijke Chinese markt.
Het 166 jaar oude Burberry is al enige jaren bezig om zichzelf meer als luxemerk in de markt te zetten. Daarbij horen dus ook hogere prijzen. De omzet steeg in vergelijking met een jaar eerder met 21 procent naar meer dan 2,8 miljard pond, omgerekend 3,3 miljard euro. Het bedrijfsresultaat lag 32 procent hoger op 523 miljoen pond.
Het is de eerste cijferpresentatie onder leiding van de nieuwe topman Jonathan Akeroyd, die is overgekomen van het Italiaanse modemerk Versace. Burberry houdt daarbij vast aan eerder gegeven verwachtingen voor het gehele jaar. Die prognose is volgens de onderneming wel afhankelijk van de coronaontwikkelingen in China.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
32 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
4 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
8 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
8 uur geleden