Modeketen Zara trekt omstreden campagne in na ophef
ARTEIXO (ANP/RTR) - De Spaanse modewinkelketen Zara heeft een omstreden reclamecampagne teruggetrokken waarin mannequins ledematen misten. Dat gebeurde nadat pro-Palestijnse activisten hadden opgeroepen tot een boycot van het kledingconcern.
Volgens Inditex, dat eigenaar is van Zara, maakt het besluit deel uit van een normale procedure om inhoud te vernieuwen. Het bedrijf gaf geen commentaar op de boycotoproepen.
De modewinkelketen kreeg online veel kritiek op de campagne. Daarin stonden modellen afgebeeld met mannequins die in witte lakens zijn gewikkeld. Op sociale media maakten mensen de vergelijking met dode slachtoffers van de oorlog tussen Israël en Hamas die op bepaalde afbeeldingen ook in witte lakens zijn gewikkeld.
Op Instagram zijn duizenden berichten aangemaakt met de hashtag 'boycottzara'. Op videoplatform TikTok zijn filmpjes met datzelfde kenmerk al miljoenen keren bekeken.
Meer uit Financieel
SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
4 uur geleden