Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modehuis achter Birkin-tassen groeit hard na heropening China

Modehuis achter Birkin-tassen groeit hard na heropening China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse modehuis Hermès heeft in het afgelopen kwartaal veel meer luxekleding en -accessoires verkocht dan kenners hadden verwacht. Na het einde van de strenge coronalockdowns in China trokken de verkopen daar weer aan van het bedrijf achter handtassen die beroemd werden dankzij filmsterren Jane Birkin en Grace Kelly.

Volgens financieel topman Éric du Halgouët waren de verkopen tijdens het Chinees Nieuwjaar dan ook "erg goed". Voor het eerst in drie jaar tijd konden mensen in het Aziatische land zonder noemenswaardige beperkingen reizen tijdens deze belangrijke feestdagenperiode. Ook in Noord- en Zuid-Amerika stegen de verkopen van het luxemerk, ondanks zorgen over de impact van de hoge inflatie en rentestijgingen op de economie.

De omzet steeg tot 3,4 miljard euro, wat bijna een kwart meer is ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar als het effect van wisselkoersen niet wordt meegerekend. Dat is een sterkere groei dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Winstcijfers deelde het bedrijf niet.

Groeiverwachtingen

Eerder deze week werd al duidelijk dat LVMH, bekend van modemerken als Louis Vuitton en Christian Dior, profiteerde van de heropening van China en daar meer verkocht. Maar dit Franse bedrijf waarschuwde voor mindere groei in de Verenigde Staten.

Du Halgouët zei juist dat Hermès in de eerste weken van april dezelfde stijgende lijn heeft doorgezet in China en de Verenigde Staten als in het eerste kwartaal. Dat is mogelijk te danken aan de hoge prijzen die het merk kan vragen voor zijn modeaccessoires. Zo is er doorgaans veel meer vraag naar handtassen van Hermès dan waar het modehuis zelf aan kan voldoen. Daardoor zouden ook tweedehands tassen waardevol blijven waardoor klanten bereid zijn meer geld neer te tellen voor nieuwe exemplaren.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

2 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

5 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

5 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

8 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

9 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

11 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

11 uur geleden