Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Modehuis achter Birkin-tassen groeit hard na heropening China

Modehuis achter Birkin-tassen groeit hard na heropening China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse modehuis Hermès heeft in het afgelopen kwartaal veel meer luxekleding en -accessoires verkocht dan kenners hadden verwacht. Na het einde van de strenge coronalockdowns in China trokken de verkopen daar weer aan van het bedrijf achter handtassen die beroemd werden dankzij filmsterren Jane Birkin en Grace Kelly.

Volgens financieel topman Éric du Halgouët waren de verkopen tijdens het Chinees Nieuwjaar dan ook "erg goed". Voor het eerst in drie jaar tijd konden mensen in het Aziatische land zonder noemenswaardige beperkingen reizen tijdens deze belangrijke feestdagenperiode. Ook in Noord- en Zuid-Amerika stegen de verkopen van het luxemerk, ondanks zorgen over de impact van de hoge inflatie en rentestijgingen op de economie.

De omzet steeg tot 3,4 miljard euro, wat bijna een kwart meer is ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar als het effect van wisselkoersen niet wordt meegerekend. Dat is een sterkere groei dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Winstcijfers deelde het bedrijf niet.

Groeiverwachtingen

Eerder deze week werd al duidelijk dat LVMH, bekend van modemerken als Louis Vuitton en Christian Dior, profiteerde van de heropening van China en daar meer verkocht. Maar dit Franse bedrijf waarschuwde voor mindere groei in de Verenigde Staten.

Du Halgouët zei juist dat Hermès in de eerste weken van april dezelfde stijgende lijn heeft doorgezet in China en de Verenigde Staten als in het eerste kwartaal. Dat is mogelijk te danken aan de hoge prijzen die het merk kan vragen voor zijn modeaccessoires. Zo is er doorgaans veel meer vraag naar handtassen van Hermès dan waar het modehuis zelf aan kan voldoen. Daardoor zouden ook tweedehands tassen waardevol blijven waardoor klanten bereid zijn meer geld neer te tellen voor nieuwe exemplaren.

Meer uit Financieel

Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

33 minuten geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

1 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

1 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

2 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

2 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

2 uur geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

3 uur geleden