Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mode, couture en design bij Goes Modestad

Mode, couture en design bij Goes Modestad

GOES - Vanaf donderdag 23 september staat de binnenstad van Goes in het teken van mode, couture en design tijdens ‘Goes Modestad’. Het meerdaagse evenement biedt onder meer een modeshow van couturier Edwin Oudshoorn en een modetentoonstelling in het stadhuis.

Dankzij de vele zelfstandige modewinkels kan Goes zich met recht een modestad noemen, vindt Goes Marketing, organisator van Goes Modestad. ‘Van de 50 bekendste luxe damesmodemerken zijn er zeker 35 verkrijgbaar in de Goese modezaken. Dat zie je nergens anders in de wijde omgeving.’

Programma

Op donderdagavond 23 september gaat bij de Grote of Maria Magdalenakerk de rode loper uit voor de jubileumeditie van ‘Goes Couture’. Couturier Edwin Oudshoorn presenteert deze avond zijn wintercollectie. ‘Oudshoorn liet zich voor deze editie inspireren door Zeeland. Zeeuwse iconen maken de collectie herkenbaar Zeeuws en de show adembenemend. Tijdens het prestigieuze Met Gala in New York, afgelopen dinsdag, kreeg men alvast een voorproefje van deze collectie te zien, gedragen door Nederlandse YouTube-ster en make-upartiest Nikki de Jager. Oudshoorn is één van de weinige grote namen die dit jaar een eigen, grote show geven. Dit maakt deze avond mede tot een uniek evenement.’

Op vrijdag 24 september krijgen bezoekers een voorproefje op het Goes Europa jaar tijdens ‘Ibiza goes to Holland’. ‘Tijdens deze show kun je letterlijk en figuurlijk de sfeer en cultuur proeven van het zonnige en mooie eiland Ibiza.’ Deze dag opent ook de modetentoonstelling ‘Fashion & Art around Europe’. Die is tot en met 30 oktober te zien in het stadhuis op de Grote Markt. Deze tentoonstelling over de diversiteit van mode, kunst en design in Europa, heeft als doel bezoekers te inspireren en bewust te maken van de invloed van verschillende culturen op het Europese modebeeld. ‘Naast couturestukken van bekende Nederlandse ontwerpers, zoals Mart Visser, Ronald Kolk en Edwin Oudshoorn ziet men bijzondere creaties uit Spanje, Engeland maar ook Slovenië en Kroatië. Bijzonder is de creatie van de Franse ontwerper Yves Saint Laurent uit de privécollectie van actrice Catherine Deneuve.’ Op 7 oktober houdt podium ’t Beest in Goes een filmavond over Yves Saint Laurent.

Op zaterdag 25 september wordt de catwalk in de kerk gebruikt voor gratis te bezoeken fashionshows waarin meer dan 15 modewinkels hun collecties tonen. Er zijn shows om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Buitenom de shows kunnen bezoekers zaterdag 25 september meedoen aan de ‘Vintage & Fair tour’ die om 13.00 uur start vanuit de Grote of Maria Magdalenakerk. ‘De omstandigheden bij kledingproductie zijn vaak not so pretty. Verspilling, vervuiling, uitbuiting. Renske van ‘Vintage or Fair’ wil laten zien dat het ook anders kan: fashionable, maar wél goed voor mens en milieu.’ Deelnemers aan de Vintage & Fair tour komen erachter hoe je duurzamere modekeuzes kunt maken. Gratis deelnemen kan via aanmelding bij [email protected].

Goes Modestad wordt afgesloten met de maandelijkse koopzondag en een Herfstmarkt op de Grote Markt. Goese Modestad is toegankelijk met de CoronaCheck app. Kijk voor meer  informatie op www.goesisgoes.nl/modestad.

Meer uit Beveland

Vlaketunnel en Dampoortaquaduct wegens werkzaamheden twee nachten dicht

MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.

9 uur geleden
Groene Pluim voor timmerfabriek De Mol

HEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.

11 uur geleden
Waterschap Scheldestromen houdt ruim acht miljoen euro over aan 2024

GOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.

13 uur geleden
‘Uit Noord-Beveland ontbreken nog veel verhalen’

GOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen. 

15 uur geleden
Europa Kinderhulp zoekt vakantieouders in Zeeland

GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.

1 dag geleden
Nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Borsele in gebruik, weghalen 104 oude masten begint

BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.

1 dag geleden
Meld je aan als mantelzorger in Borsele

BORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.

1 dag geleden