MOBY neemt klanten over van failliete GreenMo-opvolger Mechs
AMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van onder meer e-bikes en elektrische scooters MOBY gaat verder met de klanten van het failliete Mechs, opvolger van het eerder dit jaar omgevallen GreenMo. Daardoor kan de verhuur en het onderhoud van elektrische voertuigen voor bijvoorbeeld pizzaketen Domino's en de politie doorgaan, laat curator Marc Udink weten. De doorstart betekent ook dat iets meer dan vijftig van de ongeveer honderd medewerkers van Mechs hun baan houden.
Begin dit jaar werd GreenMo failliet verklaard. Na dat bankroet werd de vloot overgenomen door Rabobank. Mechs nam het leasen en onderhouden van alle scooters en andere voertuigen voor grote zakelijke klanten op zich. Daarbij had Mechs echter verkeerde aannames gemaakt, legt Udink uit. Toen bleek dat de inkomsten een stuk lager waren dan voorzien, ging de GreenMo-opvolger zelf ook failliet.
GreenMo, opgericht in 2013, was vooral bekend van de elektrische fietsen voor Thuisbezorgd-koeriers. Naar eigen zeggen was het bedrijf marktleider in de verhuur van elektrische voertuigen. Thuisbezorgd.nl is volgens de curator inmiddels geen klant meer, maar andere grote klanten zouden zijn gebleven.
Vertrouwen
Udink heeft er vertrouwen in dat het MOBY wel lukt om de activiteiten voort te zetten. Het Ierse mobiliteitsbedrijf is al langer actief in Nederland. MOBY pakt het leasen en onderhoud naar eigen zeggen anders aan dan GreenMo en Mechs. De onderneming werkt namelijk samen met opzichzelfstaande lokale onderhoudspartners en voertuigleveranciers.
MOBY zegt alle klanten van Mechs binnen twee weken persoonlijk te benaderen om onderhoudsbeurten in te plannen en verdere samenwerking te bespreken. Als er voor die tijd al een spoedreparatie nodig is, dan kunnen ze ook met MOBY contact opnemen. Dat zou bijvoorbeeld het geval zijn als een elektrische scooter opeens niet meer werkt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
5 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
5 uur geleden