MOB krijgt doodsbedreigingen om kort geding Grand Prix Zandvoort
DEN HAAG (ANP) - De milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB) heeft meerdere doodsbedreigingen ontvangen van fans van de Formule 1. Dat zei voorzitter Johan Vollenbroek dinsdagavond in het radioprogramma Met het Oog op Morgen. De bedreigingen volgden op het kort geding dat de organisatie aanspande, omdat er bij de Grand Prix op het circuit van Zandvoort te veel stikstof zou vrijkomen.
"Sommige Formule 1-fans gaan gewoon een grens over, dat zijn gewoon doodsbedreigingen", zei Vollenbroek. Volgens de milieudeskundige blijft de actiegroep rustig onder de dreigementen. "Ik ben niet bang, maar ik ben wel waakzaam."
MOB heeft uitvoerig met de politie gesproken over de berichten. Volgens Vollenbroek is er nog niet formeel aangifte gedaan. Daarover moet nog een besluit worden genomen.
De rechter besloot dinsdag dat de vergunning voor de Grand Prix in Zandvoort niet wordt geschorst, waardoor de race zondag mag doorgaan. Volgens de milieuclub klopt de gebruikte stikstofrekensom niet. De voorzieningenrechter ging hier niet in mee.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden