MKB-voorzitter Vonhof wil belastingschulden ook op formatietafel
DEN HAAG (ANP) - Aan de formatietafel moet worden besloten hoe om te gaan met de schulden die veel bedrijven bij de Belastingdienst hebben. Dat zegt de voorzitter van MKB-Nederland, Jacco Vonhof, voor zijn gesprek met informateur Mariëtte Hamer. De gesprekken over de noodsteun met het demissionaire kabinet "gaan goed", maar de schuldenberg van bedrijven is volgens hem onderdeel van het "herstelbeleid" waar ook een volgend kabinet zich over zal buigen.
Donderdag lekte uit dat het kabinet waarschijnlijk volgende week aankondigt dat de steunregelingen in eerste instantie met drie maanden worden verlengd. Ook krijgen bedrijven meer uitstel om uitgestelde belastingverplichtingen terug te betalen. Ze hoeven daarmee pas volgend jaar te beginnen, en krijgen er vijf jaar voor. Als het aan Vonhof ligt, wordt dat tien jaar. "Vijf jaar horen wij nu ook, daar zou je nog een fase van uitstel in kunnen fietsen, zodat je pas over twee jaar hoeft te beginnen met terug te betalen. Dan zit je effectief op zeven jaar. Maar ja, tien jaar is veel beter."
Voorvrouw Ingrid Thijssen van werkgeversorganisatie VNO-NCW pleit ook voor tien jaar, en zei vrijdag dat het laatste woord over de steunmaatregelen nog niet is gezegd. De polder is hierover nog in gesprek met het kabinet, benadrukte Thijssen.
Ingewikkeld
Tien jaar om belastingschulden terug te betalen is volgens Vonhof nodig, omdat bedrijven die hard zijn geraakt door de coronapandemie tientallen maanden aan winst vrijwel direct kwijt zijn aan hun schuldeisers, waarvan de Belastingdienst er slechts één is.
Het kwijtschelden van belastingschulden ligt ingewikkeld, geeft Vonhof toe. "Als ik het met mijn hart zeg, zou dat de beste oplossing zijn. Maar er zitten zoveel variabelen in en ongelijkheden." Wel zou kwijtschelding een optie moeten zijn "als schulden echt ondraaglijk zijn. Of tussentijds, dat je kan saneren. Dat je een deal kunt sluiten met je schuldeisers".
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
30 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden